Klub piłkarski pomoże w walce z koronawirusem

Świat
Klub piłkarski pomoże w walce z koronawirusem
chelseafc.com
Chelsea Londyn udostępniła swój hotel brytyjskiej służbie zdrowia

Klub piłkarski Chelsea Londyn udostępnił swój hotel brytyjskiej służbie zdrowia. W obiekcie usytuowanym przy stadionie Stamford Bridge zakwaterowanie znajdzie personel medyczny walczący z pandemią koronawirusa.

"Duża część personelu pracuje w bardzo długich zmianach i może nie być w stanie dotrzeć do domów, albo podróż byłaby bardzo długa" - napisano w oświadczeniu.

 

Pomoc skierowana jest przede wszystkim do szpitali w północno zachodniej części Londynu. Wszelkie koszty pokryje rosyjski właściciel Chelsea Roman Abramowicz.

 

 

W ubiegłym tygodniu zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u jednego z piłkarzy "The Blues" - Calluma Hodsona-Odoi. W środę trener drużyny Frank Lampard poinformował, że skrzydłowy czuje się dobrze.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przekazać taką wiadomość. Mam świadomość, że nie wszyscy zarażeni wyzdrowieją, dlatego jeszcze raz chciałbym zaapelować o odpowiedzialne zachowanie i wzajemną troskę - podkreślił szkoleniowiec.

 

Rozgrywki Premier League na razie zawieszono do 4 kwietnia.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Na świecie odnotowano już blisko 200 tys. przypadków i ok. 8,4 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 2000 zachorowań i 71 zgonów.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie