Dyrektor szpitala: mówcie prawdę lekarzom. Podał przykład zmarłej 37-latki

Polska
Dyrektor szpitala: mówcie prawdę lekarzom. Podał przykład zmarłej 37-latki
Polsat News
Dyrektor szpitala w Wolicy Sławomir Wysocki

"Rodaku nie kłam medyka" – to hasło przewodnie apelu, z którym w niedzielę wystąpił przed szpitalem w Wolicy k. Kalisza dyrektor placówki Sławomir Wysocki. Szpital zamknięto po wykryciu koronawirusa u zmarłej w niedzielę 37-latki, mieszkanki powiatu kaliskiego.

Dyrektor szpitala w Wolicy zaapelował podczas konferencji prasowej, żeby pacjenci podczas wywiadu "mówili lekarzom prawdę i informowali o wszystkich szczegółach".

 

ZOBACZ: "Nie lekceważcie tego".  Łzy mieszkającej we Włoszech Polki

 

Podkreślił, że "gdyby medycy znali informacje na temat kontaktów zmarłej kobiety, to nie byłoby całej sytuacji" – oświadczył.

 

Objawy kliniczne wskazywały na bakteryjne zapalenie płuc

 

Dodał, że "podczas wywiadów lekarskich 37-latka zaprzeczała, że miała jakikolwiek kontakt z osobą z zagranicy". - Tymczasem okazało się, że miała styczność z kuzynem, który jest kierowcą tira i jeździł do Włoch" – przekazał dyr. Wysocki.

 

Objawy kliniczne u pacjentki, przyjętej do szpitala w Wolicy – jak poinformował Sławomir Wysocki – wskazywały na bakteryjne zapalenie płuc. Na oddziale przebywała kilka dni. Przetransportowano ją do szpitala w Poznaniu, kiedy badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

 

WIDEO: konferencja dyrektora szpitala w Wolicy
 

 

W niedzielę rano rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube poinformował o śmierci mieszanki powiatu kaliskiego.

 

Zamknięty szpital

 

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny. Obecnie w szpitalu przebywa 65 osób, w tym 54 pacjentów. Dyrektor szpitala poinformował, że od wszystkich osób obecnych w placówce zostaną pobrane w niedzielę badania i wymazy.

 

ZOBACZ: 37-latka z Poznania zmarła z powodu koronawirusa. Ministerstwo potwierdza

 

Z otoczenia 37-letniej kobiety służby sanitarne kwarantanną objęły 100 osób, w tym dzieci. Kobieta była przedszkolanką.

luq/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie