Nie żyje znany rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz

Polska
Nie żyje znany rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz
Polsat News
W wieku 59 lat zmarł ksiądz Piotr Pawlukiewicz

W wieku 59 lat dziś w nocy zmarł ks. prał. Piotr Pawlukiewicz, znany i ceniony duszpasterz i rekolekcjonista, autor wielu książek i audiobooków o tematyce religijnej. W przeszłości był także kapelanem kaplicy w Sejmie RP.

Jego kazania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży. Nagrania z jego konferencji są jednymi z najchętniej oglądanych inicjatyw kościelnych na YouTube. Był związany z warszawskim kościołem św. Anny.

 

Cierpiał na chorobę Parkinsona

 

Duchowny od lat cierpiał na chorobę Parkinsona. - Można ją spowolnić i to się w dużym stopniu udaje. Ale po jakimś czasie zawsze sunie do przodu. Pół milimetra, centymetr, ciągle dalej - mówił duchowny w rozmowie z Krzysztofem Tadejem.

 

Ks. Pawlukiewicz urodził się w roku 1960 w stolicy. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku.

 

ZOBACZ: Włoski lekarz zmarł na koronawirusa. Musiał leczyć pacjentów bez rękawiczek

 

Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Wykładowca, redaktor, rekolekcjonista

 

Był wykładowcą homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie redaktorem archidiecezjalnego, stołecznego radia "Józef", członkiem redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie.

 

W przeszłości był także kapelanem kaplicy w Sejmie RP. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.

pgo/ml/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie