Kina, teatry, muzea zamknięte do odwołania

Polska
Kina, teatry, muzea zamknięte do odwołania
PAP/Łukasz Gągulski
Puste ulice Krakowa

Ograniczenie działalności instytucji kultury zostaje przedłużone do odwołania – poinformowało w sobotę Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W najbliższych dniach ma także zostać wydane rozporządzenie przedłużające zawieszenie zajęć na uczelniach artystycznych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia o wprowadzeniu od 20 marca do odwołania stanu epidemii obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, a także działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą – zaznaczył resort kultury w sobotnim komunikacie.

 

ZOBACZ: Kino dawno przewidziało przyszłość - epidemię

 

Na mocy rozporządzenia ministra edukacji zajęcia w szkołach artystycznych pozostają zawieszone do 10 kwietnia. Do tego czasu zajęcia dydaktyczne mają się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W przypadkach, kiedy nie można wykorzystać takich metod, dyrektor szkoły powinien przedstawić inny sposób realizacji zadań edukacyjnych – przypomniało MKiDN.

 

"W najbliższych dniach zostanie wydane rozporządzenie dotyczące terminu przedłużenia zawieszenia zajęć na uczelniach artystycznych i zasad ich funkcjonowania w tym okresie" - zapowiedziało ministerstwo.

 

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2

 

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury, szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego od 12 marca 2020.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie