Drugi przypadek koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Polska
Drugi przypadek koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Polsat News
Drugi przypadek koronawirusa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Potwierdzono obecność koronawirusa u drugiego pracownika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - poinformował Instytut. Dostęp do oddziału jest ograniczony, a dalsze działania mają zostać podjęte w porozumieniu z sanepidem.

Szpital poinformował o drugim przypadku na Facebooku. "Wdrożono standardowe procedury. Pracownik nie ma żadnych objawów choroby, przebywa w domu i czuje się dobrze" - zapewniono.

 

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym u drugiego pracownika naszego Instytutu potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2-19....

Opublikowany przez Centrum Zdrowia Dziecka Sobota, 21 marca 2020

 

Pierwszy przypadek zakażenia w Instytucie wykryto w poniedziałek u lekarza-naukowca. Podano, że miał on kontakt z pracownikami CZD oraz 6 pacjentami.

 

ZOBACZ: Lekarz z koronawirusem z Centrum Zdrowia Dziecka miał kontakt z 6 pacjentami

 

- Ze względu na charakter pracy lista osób z bezpośrednim kontaktem dotyczy przede wszystkim personelu, a w dużo mniejszym stopniu pacjentów. Pracownik miał kontakt z 5 pacjentami leczonymi w trybie ambulatoryjnym i 1 pacjentem hospitalizowanym w oddziale innym, niż jest zatrudniona ta osoba - wyjaśniła rzecznik prasowa szpitala Katarzyna Gardzińska.

 

 

ZOBACZ: Grupa krwi może zwiększać ryzyko zarażenia koronawirusem

 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie