Turystyczny paraliż w Hiszpanii. Rząd zamknął wszystkie hotele w kraju

Świat
Turystyczny paraliż w Hiszpanii. Rząd zamknął wszystkie hotele w kraju
Piqsels/Public Domain

Rząd Hiszpanii podjął w czwartek wieczorem decyzję o zamknięciu wszystkich hoteli w kraju w związku z pandemią koronawirusa. Zakaz tymczasowej działalności obejmie też inne placówki, w których kwaterowano turystów.

Jak poinformowało w komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia, właściciele placówek, w których kwaterowani są turyści, będą mieli siedem dni na zamknięcie swoich obiektów "z powodu wyższej konieczności", wynikającej z pandemii.

 

"Nad wypełnieniem obowiązku zamknięcia hoteli oraz innych placówek zakwaterowania turystycznego pieczę sprawować będą władze wspólnot autonomicznych" - wyjaśnił resort zdrowia.

 

ZOBACZ: Chciał ominąć kwarantannę... w stroju dinozaura [WIDEO]

 

We wtorek premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił program pomocy rządowej dla firm, które najbardziej ucierpią z powodu pandemii koronawirusa. Część z łącznej kwoty 200 mld euro, jakie trafią na to wsparcie, przeznaczona zostanie dla branży hotelarskiej.

 

Hotele zmienią się w punkty medyczne

 

W najbliższych dniach kilka hiszpańskich hoteli zamieni się w punkty medyczne kwaterujące personel służby zdrowia lub pacjentów w lekkimi objawami koronawirusa.

 

W czwartek po południu w czterogwiazdkowym hotelu Ayre Gran, znajdującym się w pobliżu madryckiego szpitala Gregorio Maranon, w których hospitalizowanych jest kilkuset chorych na Covid-19, zakwaterowano pierwszych pacjentów z lekkimi objawami koronawirusa. Docelowo trafi tam ponad 360 zakażonych osób.

 

ZOBACZ: Hiszpanie wypożyczają psy, aby... móc wyjść z domu

 

Do późnego popołudnia w czwartek w całej Hiszpanii zanotowano ponad 800 zgonów na Covid-19 oraz blisko 17,2 tys. infekcji. Najwięcej zachorowań i zgonów miało dotychczas miejsce na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu, odpowiednio 6777 i 498.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie