Bank Millennium: klienci indywidualni mogą zawiesić spłaty rat kredytu

Biznes
Bank Millennium: klienci indywidualni mogą zawiesić spłaty rat kredytu
Wikimedia.org/Mm1970
Propozycja ta dostępna jest dla klientów, którzy podpisali umowę o kredyt przed 18 marca 2020 r.

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem Bank Millennium umożliwia klientom indywidualnym zawieszenie spłaty rat kredytu na trzy miesiące. Chodzi o kredyty hipoteczne i pożyczki gotówkowe - poinformowały w piątek władze banku.

Bank podkreślił, że analizuje sytuację i pracuje również nad propozycjami skierowanymi do firm. Chęć zawieszenia rat powinna zostać zgłoszona telefonicznie. W przypadku decyzji pozytywnej dla klientów indywidualnych, zawieszana jest cała rata kapitałowo-odsetkowa, a okres kredytowania ulega wydłużeniu o czas zawieszenia.

 

Dla klientów, którzy podpisali umowę przed 18 marca 

 

Propozycja ta dostępna jest dla klientów, którzy podpisali umowę o kredyt przed 18 marca 2020 r., na dzień wnioskowania nie mają znaczących zaległości w spłacie zobowiązania i złożą oświadczenie o braku możliwości spłaty w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem.

 

ZOBACZ: Przez koronawirusa część banków w Polsce zamyka niektóre placówki

 

- W duchu deklaracji złożonej przez Związek Banków Polskich przedstawiamy propozycję ułatwień dla kredytobiorców, będącą częścią wsparcia oferowanego Polakom i polskiej gospodarce w tej szczególnej sytuacji - oświadczył prezes Banku Millennium Joao Bras Jorge.


Dla większości klientów jednomiesięczne wakacje kredytowe 

Bank przypomniał, że w ramach oferowanych standardowych rozwiązań, większość klientów indywidualnych może skorzystać również z jednomiesięcznych wakacji kredytowych, o które można wnioskować za pośrednictwem serwisu internetowego, a w przypadku kredytów hipotecznych – również telefonicznie.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie