Warszawa zamyka wszystkie miejsca nad Wisłą. Wraca zakaz spożywania alkoholu

Polska
Warszawa zamyka wszystkie miejsca nad Wisłą. Wraca zakaz spożywania alkoholu
polsatnews.pl
Warszawa zamyka wszystkie miejsca nad Wisłą. Wraca zakaz spożywania alkoholu

W ostatnich dniach w internecie pojawiają się zdjęcia i filmy, na których widać duże grupy osób spacerujące po Bulwarach Wiślanych w stolicy, choć wydano zalecenia, by bez konieczności nie wychodzić z domu. Dzisiaj miasto ogłosiło zamknięcie wszystkich miejsc nad Wisłą do odwołania, a radni zdecydowali o czasowym zakazie spożywania tam alkoholu.

"Dbajmy o siebie i innych. To nasza wspólna odpowiedzialność. NIE SPOTYKAMY SIĘ #NADWISŁĄ! NIE SPĘDZAMY CZASU W GRUPACH Znak zakazu wstępu❗Zakaz wstępu dla pieszych Wszystkie miejsca nad #Wisła zostają zamknięte do odwołania. Dodatkowo, radni uchwalili dziś tymczasowy zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą" - napisano na oficjalnym profilu miasta na Twitterze.

 

 

 

Warszawscy radni obradują w czwartek w maskach antyseptycznych. Niektórzy siedzą obok siebie, nie zachowując odległości między osobami zalecanej przez służby epidemiologiczne. W sali obrad znajduje się łącznie ponad 50 osób.

 

Przypomnijmy, że w piątek wprowadzono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Rząd ograniczył m.in.  spotkania w grupach powyżej 50 osób.

 

ZOBACZ: Polski "pacjent zero" opuścił szpital w Zielonej Górze

 

- Ograniczenie dotyczy - jak powiedział premier - marszów, demonstracji, uroczystości religijnych i wszelkich zgromadzeń wiążących się z działalnością instytucji centralnych, samorządowych i osób prywatnych.

 

Sesja rady jest poświęcona m.in. zmianom w budżecie. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zgłosili wniosek o przeznaczenie części środków przeznaczonych wcześniej m. in. realizacje obchodów święta Warszawy na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa.

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie