Oszukał 68-latka na 30 tys. zł. Zażądał haseł i loginów do konta

Polska
Oszukał 68-latka na 30 tys. zł. Zażądał haseł i loginów do konta
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pxhere
Oszust zaciągnął kredyt oraz przelał na inne konto oszczędności 68-latka

Choć media i policja cały czas przestrzegają przed oszustami, którzy metodą "na policjanta" czy "na wnuczka" wyłudzają pieniądze, wciąż udaje się im przechytrzyć nieświadomych ludzi. Ofiarą przestępców padł tym razem 68-latek z miasta Kolonowskie w województwie opolskim. Mężczyzna stracił 30 tys. złotych. Fałszywemu policjantowi podał hasła i loginy do konta bankowego.

Do 68-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego zadzwonił mężczyzna, podając się za funkcjonariusza policji. Poinformował pokrzywdzonego o próbie przełamania przez hakerów zabezpieczeń do jego konta bankowego.

 

Fałszywy policjant zażądał od mężczyzny podania nazwy banku, w którym posiada konto osobiste. Powiedział, że ma podać również hasło i login.

 

Zalogował się na konto i zaciągnął kredyt

 

W trakcie rozmowy oszust zalogował się na konto bankowe 68-latka i bez jego wiedzy zaciągnął kredyt oraz przelał na inne konto oszczędności pokrzywdzonego.

 

ZOBACZ: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. fałszywych zeznań "agenta Tomka"

 

Gdy mieszkaniec powiatu otrzymał wiadomość sms z banku o treści informującej o zmianie hasła, małżonka 68-latka nabrała podejrzeń, że może być to oszustwo i o wszystkim poinformowała policjantów z Zawadzkiego. Mężczyzna stracił łącznie ponad 30 tys. zł.

 

Apel policjantów

 

Policja wciąż ostrzega przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka" czy "na policjanta". Funkcjonariusze przypominają, że nigdy nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie ich na inne konta, czy przekazywanie prywatnych loginów i haseł. Tak zachowują się tylko oszuści.

las/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie