Pierwsze damy - jedna pociesza obywateli, druga przeprasza za żart

Świat
Pierwsze damy - jedna pociesza obywateli, druga przeprasza za żart
Melania Trump Twitter
Melani Trump przemawia do obywateli

Dziś chcę z tobą porozmawiać o koronawirusie i jego znaczeniu dla ciebie i twojej rodziny - powiedziała pierwsza dama USA Melania Trump w nagraniu opublikowanym na Twitterze. Pocieszyła swoich obywateli i przypomniała o roli służby zdrowia w walce z pandemią. Post związany z koronawirusem opublikowała też Carla Bruni, była pierwsza dama Francji. Przeprosiła w nim za swój żart.

- Chociaż zmiany należy wprowadzić teraz, nie będziemy w ten sposób żyć wiecznie – zapewniła Melania Trump.

 

Amerykańska pierwsza dama przypomniała obywatelom, że spotkają się niebawem ponownie w miejscach kultu religijnego, na koncertach oraz imprezach sportowych. - Nasze dzieci wrócą do szkoły, a ich rodzice do pracy – mówiła.

 

 

"Pozostańcie w kontakcie z bliskimi za pośrednictwem czatów, telefonów"

 

Melania Trump namawiała wszystkich do "pozostawania w kontakcie z rodziną i bliskimi za pośrednictwem czatów wideo, rozmów telefonicznych, mediów społecznościowych i innych bez-piecznych technologii". Przypomniała także o przestrzeganiu zasad Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób.

 

Poprzednio, w innym internetowym poście chwaliła lekarzy, pielęgniarki oraz osoby udzielające pierwszej pomocy.

 

 

Carla Bruni żartowała z koronawirusa, teraz przeprasza

 

Carla Bruni, żona byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, żartowała z zagrożenia związanego z koronawirusem w czasie Tygodnia Mody w Paryżu.

 

ZOBACZ: Morawiecki dla CNN: plan ochrony gospodarki będzie skuteczny

 

- Całujemy się, to szaleństwo! - mówiła Carla Bruni podczas witania się z gośćmi wydarzenia.

 

 

Po fali krytyki i w obliczu walki z epidemią, z którą obecnie zmaga się wiele krajów, Bruni posta-nowiła przeprosić za swoje zachowanie. ''Czasami zdarza się, że opowie się tandetny żart. W pew-nym momencie i kontekście, żart - nawet głupi - niewiele znaczy. Niestety, żartowałam kilka tygodni temu, był to głupi żart” - napisała.

 

Dodała, że "nie zdawała sobie sprawy", jakie skutki mogą mieć jej żarty. - Chcę przeprosić wszystkich, którzy są zszokowani i zranieni tym nagraniem. Jeszcze raz podkreślę, że to był żart. Film nie odzwierciedla moich uczuć - zapewniła.

 

We Włoszech jest już więcej ofiar niż w Chinach

 

W ciągu doby we Włoszech zmarło 427 osób zakażonych koronawirusem - podał w czwartek Angelo Borrelli, szef tamtejszej Obrony Cywilnej.

 

ZOBACZ: W szpitalu na Mazowszu brakuje personelu. Pomoże marszałek Karczewski

 

Jednocześnie łączna liczba zmarłych wzrosła do 3405. Od środy odnotowano 4480 nowych za-każeń. Do tej pory ponad 33 tys.osób jest zarażonych koronawirusem.

 

Liczba zmarłych z powodu we Włoszech przewyższyła już taki bilans zanotowany w Chinach. Dziś poinformowano, że po raz pierwszy w Wuhanie, nie zgłoszono nowych przypadków.

 

ms/wka/ dailycaller.com, radiozet.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie