Prezydent: będzie aplikacja dla osób przebywających na kwarantannie

Polska
Prezydent: będzie aplikacja dla osób przebywających na kwarantannie
Polsat News

- W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony dla osób przebywających na kwarantannie - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Poinformował też, że specjalne pociągi będą przewoziły obywateli Ukrainy z zachodniej granicy Polski na Ukrainę.

Prezydent poinformował, że bardzo dużą część czwartkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zajęła sprawa ruchu granicznego i tego w jaki sposób jest realizowana ochrona granic i jak postępujemy z obcokrajowcami, którzy chcą się dostać na teren Polski.

 

Jak zaznaczył, w trakcie posiedzenia Zespołu zrelacjonował swoje środowe rozmowy telefoniczne z prezydentami: Łotwy i Ukrainy. - Są uzgodnione tryby postępowania; będą m.in. pociągi, które będą przewoziły obywateli Ukrainy z naszej zachodniej granicy na Ukrainę, żeby nie poruszali się oni po naszym kraju, jeżeli przyjeżdżają z zagranicy - poinformował prezydent.

 

Andrzej Duda poinformował ponadto, że w najbliższych godzinach zostanie uruchomiona specjalna aplikacja dla osób znajdujących się w kwarantannie, która będzie mogła być instalowana na smartfonach i będzie pomagała w realizacji kwarantanny.

"Uruchamiamy kolejne możliwości produkcyjne"

 

Prezydent poinformował, że podczas posiedzenia Zespołu rozmawiano m.in. o problemach związanych z zaopatrzeniem w środki ochrony osobistej.

 

- Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni to zaopatrzenie będzie się poprawiało. Uruchamiamy także kolejne możliwości produkcyjne u nas w kraju - powiedział Andrzej Duda.

 

Jak dodał, podczas spotkania poruszono też temat tarczy antykryzysowej. - To 212 mld zł - ogromna kwota, którą będziemy się starali w sposób mądry rozprowadzić tak, żeby rzeczywiście pomóc pracownikom, przedsiębiorcom, ochronić także polską gospodarkę - mówił.

 

Prezydent zwrócił uwagę, że sytuacja "jak wszyscy doskonale wiedzą jest trudna". - Nie wiadomo jak długo potrwa ten stan, z którym borykamy się obecnie. Należy liczyć się z tym, że zachorowań będzie więcej, bo tak to wygląda w innych miejscach na świecie. My oczywiście robimy wszystko, aby temu zapobiec - zadeklarował Andrzej Duda. 

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Jest decyzja o użyciu wojska

 

W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono u 287 osób, pięcioro chorych zmarło (stan na czwartek, godz. 8:25 - red.).

 

We wtorek poinformowano, że po dwutygodniowej hospitalizacji wyzdrowiał pierwszy pacjent, u którego w Polsce stwierdzono zakażenie nowym koronawirusem.

ml/zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie