Miał objawy koronawirusa. Uciekł ze szpitala w Zgierzu

Polska
Miał objawy koronawirusa. Uciekł ze szpitala w Zgierzu
Zdjęcie ilustracyjne/PAP/Artur Reszko
Po ucieczce pacjenta w stan alarmowy postawiono wszystkich policjantów

Policja odnalazła i zatrzymała w Łodzi pacjenta, który uciekł w czwartek ze szpitala w Zgierzu (Łódzkie). Mężczyzna trafił tam z objawami koronawirusa. Grozi mu surowa kara.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka, 54-letni mężczyzna został zatrzymany w jednej z kamienic w Łodzi. Udało się go ująć trzy godziny po tym, jak samowolnie oddalił się z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Policję powiadomił o tym personel placówki.

 

ZOBACZ: Była na kwarantannie, poszła na zakupy. Zapłaci 5 tys. zł

 

Pacjent trafił tam z objawami zakażenia koronawirusem ze szpitala w Sieradzu i miał mieć wykonane testy na obecność choroby COVID-19. Informacje na temat stanu jego zdrowia są jeszcze weryfikowane.

 

Trafił do aresztu

 

- W stan alarmowy postawiono wszystkich policjantów. W wyniku szeroko prowadzonych działań mężczyzna, około godz. 18, został namierzony przez kryminalnych z KMP w Łodzi. Zatrzymali go z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w kamienicy przy ul. Narutowicza – przekazała rzeczniczka.

 

Dodała, że 54-latek za zgodą lekarza zostanie osadzony w jednym z policyjnych aresztów, w którym przygotowano specjalnie cele dla takich osób.

 

ZOBACZ: Nie wszyscy Polacy #zostająwdomu. Tłumy przed bazarem, młodzież nad rzeką

 

Mężczyzna odpowie za sprowadzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób przez zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie choroby zakaźnej. Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

Szpital w Zgierzu na początku tygodnia został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Pierwszych chorych przyjął w środę. Na terenie Łódzkiego potwierdzono do tej pory 48 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie