Główny negocjator ds. brexitu zakażony koronawirusem

Świat
Główny negocjator ds. brexitu zakażony koronawirusem
Twitter/ Michel Barnier
Michel Barnier został zakażony koronawirusem wywołującym zapalenie płuc COVID-19

Główny negocjator ze strony UE ws. relacji z Wielką Brytanią Michel Barnier poinformował w czwartek, że test na koronawirusa dał u niego wynik pozytywny. Na razie nie wiadomo, z kim miał kontakt w ostatnim czasie.

"Chciałbym poinformować, że mój test na Covid-19 dał pozytywny wynik. Czuję się dobrze i jestem w dobrym nastroju. Stosuję się do wszystkich niezbędnych zaleceń, podobnie jak mój zespół" - napisał Barnier na Twitterze.

 

Je tiens à vous informer que j'ai été testé positif #COVID19. Je vais bien, le moral est bon. Je suis naturellement toutes les instructions, tout comme mon équipe.
Mon message à tous ceux qui sont touchés ou actuellement isolés: nous nous en sortirons ensemble !. #chacunpourtous pic.twitter.com/NxMCjfseSb

— Michel Barnier (@MichelBarnier) March 19, 2020

 

Zwracając się do wszystkich, którzy zostali dotknięci chorobą i pozostają w izolacji napisał: "Przejdziemy przez to razem".

 

"Każdy z nas ma rolę do odegrania"

 

W przesłaniu wideo nagranym w domu telefonem komórkowym Barnier mówił, że znalazł swoją książkę "Jeden za wszystkich", którą napisał już kilka lat temu i apelował, by zachowywać się solidarnie w obecnej sytuacji.

 

- Każdy z nas ma rolę do odegrania, aby wygrać tę wspólną bitwę, tę wojnę przeciw wirusowi - zaznaczył.

 

ZOBACZ: "Do zakażenia prawdopodobnie doszło na naradzie NATO". Soloch o koronawirusie u generała

 

Komisja Europejska na razie nie informuje ile osób miało kontakt z Barnierem, ani jakie podjęte zostaną środki bezpieczeństwa. Nie wiadomo też od kogo główny negocjator się zaraził.

 

Od poniedziałku na dobrowolnej kwarantannie domowej przebywa wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. 6 marca Timmermans spotkał się z francuską sekretarz stanu ds. transformacji ekologicznej Brune Poirson, u której wykryto koronawirusa.

 

Barnier był w Polsce na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Odbyło się ono 27 lutego, czyli więcej niż dwa tygodnie temu. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie