Coraz mniej ludzi w komunikacji miejskiej. Warszawa wprowadza rozkład weekendowy

Polska
Coraz mniej ludzi w komunikacji miejskiej. Warszawa wprowadza rozkład weekendowy
polsatnews.pl/zdj.ilustracyjne
Zgodnie z zaleceniami, warszawiacy unikają komunikacji miejskiej

Od najbliższego poniedziałku komunikacja miejska będzie kursowała według rozkładu weekendowego - zapowiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Decyzję skrytykował wiceminister sprawiedliwości i były warszawski radny PiS Sebastian Kaleta.

Trzaskowski wyjaśnił, że z transportu publicznego korzysta coraz mniej warszawiaków - od około 20 do 30 proc. dotychczasowej średniej. Dlatego – zdaniem prezydenta – można ograniczyć kursowanie autobusów, tramwajów i metra przy jednoczesnym zachowaniu środków ostrożności związanych z ochroną przed przenoszeniem koronawirusa.

 

 

W ocenie władz stolicy nie ma również przesłanek do tego, by wprowadzić darmowy transport publiczny. "Stolica funkcjonuje w miarę możliwości normalnie, na tyle ile to możliwe w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Podobnie komunikacja miejska. Dzięki temu w pojazdach jeździ niewielu pasażerów, co z kolei umożliwia utrzymanie bezpiecznych odstępów między pasażerami" – wyjaśniła PAP rzecznik prasowy ratusza Karolina Gałecka.

 

"Bardzo zła decyzja"

 

Przypomniała, że Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił specjalną podstronę http://zawieswkm.wtp.waw.pl/ na której osoby zainteresowane zawieszeniem biletu mogą to zrobić zdalnie.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Zostali spisani, bo uczestniczyli w kondukcie żałobnym. Złamali zakaz zgromadzeń

 

"Bardzo zła decyzja. Mniej kursów to więcej pasażerów przypadających na jeden kurs. Oczywiście, że jest aktualnie mniej pasażerów, ale to nie zwalnia władz miasta z maksymalnych wysiłków celem ograniczania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa" - napisał na Twitterze Kaleta.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie