Aresztowana na basenie. Turystka złamała zasady kwarantanny

Świat
Aresztowana na basenie. Turystka złamała zasady kwarantanny
Pixabay/Engin_Akyurt

Turystka z Wielkiej Brytanii została aresztowana na Teneryfie za złamanie zasad kwarantanny. Kobieta została powalona na ziemię i skuta kajdankami zaraz po wyjściu z hotelowego basenu.

Hiszpania podobnie jak wiele innych europejskich krajów zmaga się z epidemią koronawirusa. Miejscowe władze poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju sięga już 767 osób, a ponad 17,1 tys. jest zakażonych.

 

ZOBACZ: 40 uczniów poddanych kwarantannie. Wrócili z praktyk w Hiszpanii

 

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił w sobotę stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju. Na mocy rządowego dekretu wprowadzono szereg restrykcji w przemieszczaniu się obywateli oraz korzystaniu przez nich z przestrzeni publicznej. Restrykcję dotyczą również hoteli. 

 

Narzekała na kwarantannę

 

Nowe wytyczne najwyraźniej nie spodobały się wypoczywającej na Teneryfie turystce z Wielkiej Brytanii, która mimo zakazu, urządziła sobie kąpiel w hotelowym basenie.

 

Kobieta będąc już w wodzie głośno narzekała na kwarantannę i domagała się rekompensaty w postaci przeniesienia jej do pokoju o wyższym standardzie. 

 

ZOBACZ: Rodzina z Polski wśród objętych kwarantanną na Teneryfie z powodu koronawirusa [ZDJĘCIA]

 

Obsługa hotelu nie mogła poradzić sobie z niesforną turystką, więc na miejsce wezwano służby. Kobieta nadal jednak nie miała zamiaru dobrowolnie wyjść z wody, więc jeden z policjantów zdjął mundur i wskoczył do basenu. 

 

Po krótkiej szarpaninie funkcjonariusz unieruchomił turystkę i dopłynął z nią do brzegu. Tam czekał drugi funkcjonariusz, który wyciągnął ją z basenu i obezwładnił.

 

Całej akcji przyglądali się z balkonów inni turyści, którzy kibicowali policjantom.

 

 

Po wszystkim Brytyjka została aresztowana wyprowadzona z basenu przez funkcjonariuszy.

Turystka trafiła na komisariat. Usłyszała zarzut stawiania czynnego oporu wobec funkcjonariuszy policji, za co będzie musiała zapłacić grzywnę.

 

Brytyjskie media dotarły do innych turystów przebywających w hotelu. Przekazali oni, że władze hiszpańskiej wyspy próbują zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii zakazując turystom opuszczania pokoi. 

 

- Jesteśmy zamknięci w pokojach, co jest frustrujące, ale możemy iść do restauracji w porze posiłku, jak zwykle - wyjaśnił jeden z nich.

 

- Personel jest bardzo przyjazny. Niewiele mogą zrobić w tej sytuacji - dodał.

dk/zdr/ polsatnews.pl, dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie