25 ton żywności i napojów. Orlen pomaga kierowcom w korkach

Polska
25 ton żywności i napojów. Orlen pomaga kierowcom w korkach
orlen.pl
Na wszystkich stacjach w Polsce znajdzie się płyn do dezynfekcji

Trwa akcja PKN Orlen wspierająca podróżnych oczekujących na wjazd do kraju na niemiecko-polskiej granicy. Pomoc udzielana jest wszystkim kierowcom, obywatelom różnych krajów. Od wtorku w nocy wydano ponad 25 ton żywności i napojów. W czwartek dostarczone zostanie dodatkowo 6 tys. kanapek.

- W takich czasach Orlen musi być solidarny. Dlatego podjęliśmy decyzję o wsparciu wszystkich kierowców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji na granicy. W większości to nasi klienci, bo stacje paliw mamy w Niemczech, Czechach na Litwie i Słowacji. Akcja prowadzona jest we współpracy z polskim rządem i przy wsparciu straży granicznej - mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.

 

Akcję na granicy koordynuje Orlen Deutschland, spółka, która prowadzi sieć stacji paliw Grupy Orlen w Niemczech. Kierowcom dostarczane są kanapki, batony, wodę, soki i napoje energetyczne.

 

Docierają one z Polski dzięki wsparciu straży granicznej. W akcję zaangażowane są też MSWiA i MSZ.

 

Stacje Orlen po stronie polskiej otwarte są dla wszystkich kierowców. W szczególnej sytuacji znaleźli się kierowcy z krajów nadbałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii.

 

Do działań mających na celu ograniczenie epidemii koronawirusa włączyła się także Fundacja Orlen, która przeznacza na ten cel 6 milionów złotych. Trwają finalne ustalenia z Ministerstwem Aktywów Państwowych w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla konkretnych instytucji, w tym przede wszystkim szpitali.

 

Jednocześnie spółka zdecydowała się obniżyć ceny paliw na stacjach. Jest to wypadkowa taniejącej ropy naftowej, ale też działań optymalizujących koszty produkcji. Na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się samochodami, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.

 

Z kolei Orlen Oil produkuje płyn do dezynfekcji rąk w Zakładzie w Jedliczu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do końca marca na potrzeby m.in. Agencji Rezerw Materiałowych i stacji Orlen zostanie wyprodukowanych 2,5 miliona litrów płynu. Natomiast w kwietniu kolejne 4,5 miliona litrów.

 

Trwają prace, aby tygodniowa produkcja z dwóch linii wynosiła 1,2 mln litrów, żeby jak najszybciej zaspokoić zapotrzebowanie na polskim rynku. W najbliższych dniach płyn będzie dostępny na wszystkich stacjach Orlen w całej Polsce.

red/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie