"Świadczenia będą kontynuowane". Maląg o kryzysie spowodowanym koronawirusem

Polska
"Świadczenia będą kontynuowane". Maląg o kryzysie spowodowanym koronawirusem
Polsat News
Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg gościem Doroty Gawryluk

- Myślimy o tym, jak należy wesprzeć pracowników i pracodawców, bo to jest bardzo istntne - mówiła w "Gościu Wydarzeń" szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. W środę rząd zaproponował rozwiązania, które mają pomóc w walce z kryzysem gospodarczym spowodowanym pandemią koronawirusa. Maląg zapewniła też, że m.in. program Rodzina 500 plus będzie w pełni realizowany.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w środę po posiedzeniu Rady Gabinetowej pakiet działań wspierających przedsiębiorców, pracowników i inwestycji publicznych w obliczu epidemii koronawirusa, nazwany tarcza antykryzysową. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł.

 

ZOBACZ: 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki dla małych firm. Jest warunek

 

Przedstawiciele rządu podkreślili w środę na konferencji prasowej, że chcą przede wszystkim zadbać o tych przedsiębiorców, którzy są w kłopocie, o tych, którym jeszcze można pomóc.

 

Zgodnie z przedstawionym przez premiera pakietem antykryzysowym państwo pokryje 40 proc. wynagrodzenia pracowników do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce krajowej; co najmniej drugie 40 proc. pokrywa pracodawca.

 

Utrzymane świadczenia

 

Minister Maląg zapewniła w Polsat News, że rząd nie tylko pomoże pracodawcom i przedsiębiorcom, ale również utrzyma obecnie wypłacane świadczenia. 

 

- Z całą stanowczością chciałabym potwierdzić, że świadczenia, które były dane, będą kontynuowane. Zarówno świadczenie 500 plus dla rodzin z małymi dziećmi, czy "dobry start", trzynasta emerytura, która będzie za chwilę wypłacana, waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych, to wszystko będzie realizowane - zapewniła Maląg w rozmowie z Dorotą Gawryluk.

 

WIDEO: rozmowa z minister Maląg w "Gościu Wydarzeń"
 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/luq/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie