Kilkadziesiąt nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Polska
Kilkadziesiąt nowych przypadków koronawirusa w Polsce
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Strażacy przeprowadzają dekontaminację namiotu sanitarnego przed szpitalem w Poznaniu

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu koronawirusa hospitalizowane są 923 osoby, ponad 21 tys. osób objęto kwarantanną; a ponad 35 tys. zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju – poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

 

ZOBACZ: Fundacja Biedronki przeznaczy 50 mln zł na pomoc seniorom

 

Liczba osób hospitalizowanych wzrosła do 923. Liczba osób objętych kwarantanną wynosi aktualnie 21 tys. 993, zaś zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju 35 tys. 192. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 40 tys. 110 osób.

 

Badania w kierunku koronawirusa dały dotąd pozytywny wynik u 287 osób, pięć z nich zmarło.

 

 

Wzrost potwierdzonych zakażeń

 

Rosnąca liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynika prawdopodobnie z coraz większego dostępu to testów w placówkach. W środę ministerstwo zdrowia podawało nowe dane już dwukrotnie.

 

Rano resort zdrowia informował o ośmiu nowych przypadkach zakażeń na terenie Polski. "Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego" - brzmi komunikat resortu z rana.

 

Po godzinie 14:00 na twitterze MZ pojawiła się wiadomość o kolejnych pięciu przypadkach. "Mamy 5 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych"

 

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 251/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).”

 

Choroba niebezpieczna dla osób starszych

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie