Bohater ze Szczytna. Mężczyzna udaremnił napad na sklep

Polska
Bohater ze Szczytna. Mężczyzna udaremnił napad na sklep
KPP w Szczytnie
Mężczyzna nie przestraszył się i powstrzymał napastniczkę

Przypadkowy klient udaremnił napad na sklep wielobranżowy w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna jednym ruchem obezwładnił kobietę, która mierząc w kierunku ekspedientki przedmiotem przypominającym broń, zażądała wypłacenia gotówki z kasy.

Do jednego ze sklepów w Szczytnie, tuż przed jego zamknięciem, weszła kobieta. Po chwili podeszła do lady, udając, że chce coś kupić. 

 

Następnie wykorzystując nieuwagę ekspedientki, weszła za ladę i zastraszając sprzedawczynię atrapą broni palnej, zażądała wypłacenia gotówki z kasy.

 

Obezwładniona przez klienta

 

Świadkiem całej sytuacji był mężczyzna, który akurat robił w sklepie zakupy. Początkowo odsunął się na bezpieczną odległość i nie reagował, jednak kiedy napastniczka wychodziła z łupami, wytrącił kobiecie niebezpieczne narzędzie z ręki i jednym chwytem ją obezwładnił.

 

ZOBACZ: 16-latek napadł na sklep i groził ekspedientce. Ukradł słodycze

 

Okazało się, że napastniczką była 24-latka. Kobieta została zatrzymana przez policję. Usłyszała już zarzuty, do których się przyznała. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Napad zarejestrowała kamera monitoringu. Nagranie udostępniła policja, która pochwaliła postawę mężczyzny.

  

"27-latek, który obezwładnił napastniczkę wykazał się odwagą, sprawnością i zdecydowaną reakcją. Niewiele osób jest skłonnych do podjęcia takiego ryzyka w takiej sytuacji" - skomentowali policjanci.

 

Przypomnieli również, że "tylko osoby, które są pewne swoich umiejętności i przewagi nad napastnikiem mogą próbować się mu w taki sposób przeciwstawiać".

 

"W pierwszej kolejności każda osoba powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo i dążyć do tego, by jak najszybciej informacja o takim zdarzeniu dotarła do policjantów" - przypomina policja.

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie