Rzecznik rządu: wszyscy ministrowie poddani testom na obecność koronawirusa

Polska
Rzecznik rządu: wszyscy ministrowie poddani testom na obecność koronawirusa
KPRM/Krystian Maj
Wyniki testów mają być znane we wtorek

- W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom; wyniki powinny być znane we wtorek - przekazał w komunikacie rzecznik rządu Piotr Müller.

- W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną - podkreślił w komunikacie przesłanym we wtorek rzecznik rządu. 

 

- Do czasu uzyskania wyniku, wszystkie te osoby pozostają w kwarantannie - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Wyjaśnił, że na ostatnim posiedzeniu rządu na 24 członków rządy nie było 9 osób.

 

W ostatnim posiedzeniu rządu nie brał udziału premier Mateusz Morawiecki, ponieważ trwało wtedy posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Na spotkaniu nie było również ministra zdrowia.  

 

ZOBACZ: Wyjdzie z aresztu, by nie zarazić się koronawirusem. Bezprecedensowa decyzja sądu

 

- Wyniki testów powinny być znane w dniu dzisiejszym. Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory – m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego - dodał.

 

Minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek wieczorem, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie; test dał wynik pozytywny. - Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi - oświadczył minister. 

zdr/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie