Prezydent: Rada Gabinetowa odwołana z powodu koronawirusa. Odbędzie się po zbadaniu ministrów

Polska
Prezydent: Rada Gabinetowa odwołana z powodu koronawirusa. Odbędzie się po zbadaniu ministrów
Polsat News

- Zaplanowana na dziś Rada Gabinetowa zostaje anulowana w związku z wdrożeniem procedur związanych z zarażeniem koronawirusem ministra Michała Wosia - powiedział we wtorek o godz. 9:00 prezydent Andrzej Duda. Rada zwołana zostanie ponownie, gdy będzie wiadomo jakie są wyniki badań członków rządu, które są przeprowadzane w związku z chorobą ministra środowiska.

- Na dzisiejszej radzie gabinetowej mieliśmy omawiać kwestie gospodarcze związane z pakietem pomocowym dla przedsiębiorców, który w konsultacji ze mną został przygotowany przez Radę Ministrów - powiedział prezydent.

 

Andrzej Duda odniósł się jednak do informacji o przypadku koronawirusa w rządzie.

 

- Natomiast, jak państwo wiecie, ogłoszono oficjalnie, że minister Michał Woś ma dodatni wynik badania, jest zakażony koronawirusem i to wywołało konieczność uruchomienia procedur wewnętrznych rządu i te procedury trwają - poinformował prezydent.

 

Według prezydenta wymaga to przeprowadzenia pilnych badań zanim rząd znowu wróci do normalnego trybu spotkań z głową państwa.

 

- Po konsultacjach z ministrem zdrowia, głównym inspektorem sanitarnym i premierem, podjąłem decyzję, że dzisiejsza Rada Gabinetowa nie odbędzie się ze względu na bezpieczeństwo. Prawdopodobnie zostanie przesunięta na jutro. Procedury muszą się najpierw zakończyć, bo kwestia bezpieczeństwa jest najistotniejsza - podkreślił Andrzej Duda.

 

WIDEO: Andrzej Duda o koronawirusie w rządzie i odwołaniu Rady Gabinetowej


 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie