Pingwiny skorzystały na koronawirusie. Wybrały się w podróż po akwarium [WIDEO]

Świat
Pingwiny skorzystały na koronawirusie. Wybrały się w podróż po akwarium [WIDEO]
Instagram/shedd_aquarium
Pingwiny odwiedziły m.in. strefę polarną, a także główną rotundę akwarium

Akwarium Shedd w Chicago z powodu pandemii koronawirusa jest zamknięte dla zwiedzajacych. Pracownicy ośrodka zorganizowali więc wycieczkę po terenie dla pingwinów - Annie, Edwarda, Monte i Wellingtona. Nagrania dokumentujące podróże podbiły serca internautów. W obliczu strachu spowodowanego epidemią będziemy publikować dodatkową serię pozytywnych newsów. Będą one oznaczone jako [DOBRA WIADOMOŚĆ].

"Grupa pingwinów skalnych wybrała się na wycieczkę terenową, by poznać inne zwierzęta w Shedd. Wellington wydawał się najbardziej zainteresowany piraniami na wystawie Amazon Rising" - czytamy w poście chicagowskiego akwarium na Twitterze.

 

 

Film z Wellingtonem w roli głównej obejrzano ponad 2 mln razy. Inne ptaki odwiedziły m.in. strefę polarną, a także główną rotundę akwarium. Pingwiny przespacerowały się również do punktu informacyjnego.

 

ZOBACZ: Eksperymentalna szczepionka przeciwko koronawirusowi. Podano ją pierwszej osobie

 

Przedstawiciele akwarium poiformowali też, że pingwiny jak zawsze na wiosnę rozpoczynają gniazdowanie. Planowana jest transmisja ze wspólnego budowania gniazda Edwarda i Annie.

 

 

Ponad 5 tys. przypadków

 

Akawrium podobnie jak inne ośrodki kultury w Chicago z powodu pandemii koronawirusa są zamknięte co najmniej do 29 marca. W niedzielę gubernator stanu Illinois Jay Robert Pritzker nakazał również zamknięcie wszystkich barów i restauracji do 30 marca.

 

ZOBACZ: Amerykanie szturmują sklepy z bronią. W tle koronawirus

 

W Stanach Zjednoczonych odnotowano do tej pory 5243 przypadki zachorowań na COVID-19. W ciągu ostatniej doby liczba przypadków zwiększyła się o 580. Zmarły 94 osoby.

bas/luq/ CNN, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie