Łukasz Szumowski o zdrowiu ministrów

Polska
Łukasz Szumowski o zdrowiu ministrów
PAP/Radek Pietruszka
Minister Łukasz Szumowski poinformował o stanie zdrowia członków rządu

- Pojawiały się pytania dotyczące sytuacji w rządzie. Pan minister Michał Woś ma pozytywny wynik testu, jest chory na covid-19. Czuje się dobrze, jak napisał. Tu zaszła standardowa procedura, nie ma innych działań niż te, które normalnie wykonuje sanepid - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji pasowej.

- Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem, w okresie, w którym może nastąpić zarażenie, zostały zmapowane przez służby sanitarne i zgodnie z zaleceniem inspekcji sanitarnej, osoby z tych newralgicznych obszarów działania państwa: lekarze, pielęgniarki, diagności, policjanci, farmaceuci, straż graniczna, sam sanepid - aby jak najszybciej przywrócić te osoby do pracy - wykonuje się siedmiodniową kwarantannę od momentu kontaktu - sprecyzował minister zdrowia.

 

- Ta grupa, która była na Radzie Ministrów, została przebadana - powiedział. Jak dodał, "wszystkie wyniki, które spłynęły z Rady Ministrów, są negatywne".

 

"Nie mamy żadnych danych o wynikach pozytywnych z otoczenia prezydenta"

 

Szumowski dodał, że "nie był na tej radzie ministrów", w której uczestniczył Woś. - Te osoby, które mają wyniki negatywne, są decyzją inspekcji sanitarnej są zwolnione z kwarantanny i mogą dalej funkcjonować - powiedział szef resortu.

 

- Ten kontakt przy stole, kiedy siedzimy w pewnych odległościach, nie jest tak bliski, abyśmy byli zarażeni - zaznaczył Szumowski.

 

WIDEO: konferencja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego
 

 

Minister zdrowia podkreślił również, że "nie mamy żadnych danych o potwierdzonych wynikach pozytywnych z otoczenia prezydenta".

 

ZOBACZ: Niemiecki minister: nie radziłbym nikomu zakładać, że to się skończy za osiem dni

 

 

"Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze"

 

W poniedziałek Michał Woś podał na Twitterze, że jest chory. "Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi. #ZostańmyWDomu" - napisał na Twitterze minister środowiska Michał Woś.

 

 

We wtorek po południu ministerstwo zdrowia poinformowało o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

 

W sumie w Polsce zostało zakażonych 221 osób.

 

Wcześniej we wtorek poinformowano o piątej ofierze śmiertelnej koronawirusa w Polsce. W szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarł 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

luq/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie