Prezydent pomógł skoczkom w powrocie z Norwegii. "Przybył ratunek"

Polska
Prezydent pomógł skoczkom w powrocie z Norwegii. "Przybył ratunek"
Twitter/Danuta Dmowska-Andrzejuk
Polscy skoczkowie narciarscy mieli problemy z wydostaniem się z Trondheim

Polscy skoczkowie narciarscy wsiedli już w Trondheim do specjalnego samolotu wysłanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zawody Pucharu Świata zostały nagle przerwane z powodu koronawirusa, a reprezentacja nie miała jak wrócić do kraju.

"Właśnie otrzymałam informację, że nasi skoczkowie są już na pokładzie Embraera wysłanego przez P. Prezydenta Andrzeja Dudę na lotnisku w Trondheim. Jest też grupa polskich dziennikarzy" - poinformowała na Twitterze minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 


Za pomoc w mediach społecznościowych dziękują także zawodnicy.

"Przybył ratunek. Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Ministerstwu Sportu za pomoc w naszym powrocie do Polski" - napisał Maciej Kot.

 

 

Prezydentowi podziękował również Adam Małysz. "Dziękujemy Panu Prezydentowi RP oraz ludziom z Ministerstwa Sportu za wielką, w zasadzie nieocenioną pomoc, bo większość lotów w Norwegii została dzisiaj odwołana" - napisał na Facebooku dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji. 

 


Po odwołaniu z powodu pandemii koronawirusa zaplanowanych do końca weekendu konkursów Pucharu Świata polscy skoczkowie narciarscy mieli problemy z wydostaniem się z Trondheim w Norwegii. Nie odbędą się także zaplanowane na przyszły tydzień mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Przeniesiono je o rok.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Premier League. Piłkarz Chelsea i trener Arsenalu zarażeni

 

Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył Austriak Stefan Kraft. Wyprzedził Niemca Karla Geigera i Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki został sklasyfikowany na czwartej pozycji, a Kamil Stoch na piątej.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 61 przypadków choroby i jeden zgon.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie