Prezydent o wprowadzeniu w Polsce stanu wyjątkowego

Polska
Prezydent o wprowadzeniu w Polsce stanu wyjątkowego
PAP/Wojciech Olkuśnik
"Wszystko, co jest potrzebne jest w takiej ilości, żeby zapewnić możliwość normalnego funkcjonowania"

- Nie ma w tej chwili wniosku ze strony Rady Ministrów o wprowadzenie w Polsce stanu wyjątkowego; nie jest to w tym momencie na etapie rozważania - powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił również, że nie zabraknie żywności. Prezydent będzie gościem Polsat News w piątek o godz. 19:15.

- Żywności nie zabraknie, jest jej pod dostatkiem; wszystko, co jest potrzebne jest w takiej ilości, żeby zapewnić możliwość normalnego funkcjonowania - zapewniał prezydent Andrzej Duda w piątek po wizycie w Banku Żywności w Ciechanowie (woj. mazowieckie).

 

ZOBACZ: Polska w obliczu koronawirusa. Andrzej Duda w programie "Gość Wydarzeń" od 19:15

 

Prezydent przypomniał, że osoby, które są w trudnej sytuacji z uwagi na objęcie ich kwarantanną i nie mogą zrobić same zakupów, będą wyszukiwane przez ośrodki pomocy społecznej, które będą taką pomoc dostarczać. Apelował także, aby wszyscy, którzy mają wiedzę o takich osobach, zgłaszali zapotrzebowanie do ośrodków pomocy społecznej.

 

"Rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe"

 

Podkreślił, że magazyn w Ciechanowie jest pełen i gotowy do dostarczania żywności.

 

"Chcę zapewnić, że żywności nie zabraknie, jest jej bardzo dużo, pod dostatkiem. Rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe i mamy to szczęście, to jest faktem, i dzisiaj to się pokazuje, że nie brakuje żadnych produktów. Wszystko, co jest potrzebne, jest w takiej ilości, żeby zapewnić możliwość nie tylko przetrwania, ale i normalnego funkcjonowania" - powiedział prezydent.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie