Połamane drzewa, uszkodzone domy, przerwy w dostawach prądu. Silny wiatr na północy Polski

Polska
Połamane drzewa, uszkodzone domy, przerwy w dostawach prądu. Silny wiatr na północy Polski
PAP/Adam Warżawa
Powalone drzewo na gdańskiej Olszynce, po przejściu wichury nad Pomorzem

W związku z silnymi wiatrami straż pożarna interweniowała 3235 razy. Najwięcej pracy strażacy mieli w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko mazurskim - przekazał w piątek rzecznik prasowy komendy głównej straży pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Ok. 9 tysięcy gospodarstw domowych w województwie pomorskim pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej.

W czwartek w godzinach wieczornych, kiedy w Pomorskiem występował porywisty wiatr, na obszarze województwa bez energii elektrycznej było niespełna 18 tys. odbiorców.

 

ZOBACZ: To była najcieplejsza i najmniej śnieżna zima w historii Polski

 

W piątek energii elektrycznej wskutek awarii nie ma 9 tysięcy gospodarstw domowych. Jak podała spółka Energa Operator, brak energii elektrycznej dotyczy m.in. rejonu Cewic, Gniewu, Kościerzyny, Krokowej, Linii, Lipusza, Luzina, Mikołajek Pomorskich, Skarszew, Stężycy i Starogardu Gdańskiego.

 

We wsi Łyśniewo Sierakowickie na samochód spadło drzewo

 

Strażacy najwięcej interwencji mieli w województwie pomorskim (1079), zachodniopomorskim (707) oraz warmińsko-mazurskim (477).

 

W wyniku działania silnego wiatru w woj. pomorskim w miejscowości Łyśniewo Sierakowickie na samochód spadło drzewo. Pomimo reanimacji nie udało się uratować podróżującego nim kierowcy. W wypadku ranne zostały też jadące z nim dwie osoby.

 

ZOBACZ: Ekstremalne lądowanie samolotu. Wszystko przez sztorm

 

Z kolei w województwie zachodniopomorskim w miejscowości Kamień Rymański ucierpiał mężczyzna przygnieciony przez drzewo. 

 

- Wiatr uspokoił się po północy, obecnie już nie wieje - powiedział dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie