W autobusach i tramwajach zostaną wydzielone specjalne strefy

Polska
W autobusach i tramwajach zostaną wydzielone specjalne strefy
MPK Kraków

W każdym krakowskim autobusie oraz w tramwajach, w których nie ma zamkniętych kabin, w środę wprowadzono specjalnie wydzielone strefy. W autobusach obejmą one obszar w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń. MPK wyjaśnia, że działania podejmuje "stosując się do zaleceń Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz w trosce o bezpieczeństwo prowadzących i pasażerów".

O tym, że któraś ze stref jest wydzielona i nie powinni przebywać w nich pasażerowie, będzie informować specjalne oznakowanie. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane w tych typach tramwajów, gdzie nie ma zamkniętych kabin dla motorniczych.

 

Wydzielenie strefy w rejonie kabiny prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami w autobusach oraz części tramwajów (o zablokowanych drzwiach będą informować specjalne naklejki). Nie będzie także możliwości zakupu biletu u prowadzących.

 

ZOBACZ: Aplikacja mObywatel poradzi nam, jak możemy chronić się przez koronawirusem

 

"Wydzielone strefy w rejonie kabiny prowadzących będą sukcesywnie wprowadzane już od dzisiaj (11 marca). W pierwszej kolejności będą się pojawiać w autobusach" - wyjaśniło krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. 

 

 

grz/luq/ polsatews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze