Koronawirus. Zawieszone bierzmowania, odwołane rekolekcje

Polska
Koronawirus. Zawieszone bierzmowania, odwołane rekolekcje
Polsat News
W diecezji tarnowskiej w najbliższym czasie nie odbędą się także dwa duże diecezjalne spotkania młodzieżowe

Kuria diecezjalna w Tarnowie zdecydowała w środę o zawieszeniu od czwartku do dowołania udzielania sakramentu bierzmowania. Ponadto w diecezji tarnowskiej nie będą organizowane rekolekcje szkolne oraz wszelkiego rodzaju spotkania rejonowe czy dekanalne.

Jak poinformował w środę kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie ks. Robert Kantor, decyzję tę podjęto "w związku z zagrożeniem powodowanym przez koronawirus oraz podjętymi decyzjami władz państwowych".

 

"Nie panikujemy"

 

W diecezji tarnowskiej w najbliższym czasie nie odbędą się także dwa duże diecezjalne spotkania młodzieżowe. Na późniejszy termin zostało przeniesione planowane w sobotę spotkanie dla animatorów "Pełne zanurzenie" z udziałem młodych z całej diecezji wraz z kapłanami. Z kolei Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową będą przeżywane w parafiach, a nie w Tarnowie.

 

ZOBACZ: Czy kościoły w Polsce będą zamknięte?

 

- Chcemy, żebyście wiedzieli, że nie panikujemy, ale bardzo zależy nam na waszym zdrowiu i waszych bliskich – zwrócił się do młodych ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

 

"Jest nam wszystkim potrzebna modlitwa"

 

W archidiecezji krakowskiej odwołane zostały dni skupienia katechetów, zaplanowane w dniach 14 i 28 marca 2020 r. odpowiednio w Centrum Jana Pawła II w Krakowie i w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. 27 zakażonych, w tym dziecko

 

- W ramach czasu tych spotkań prosimy wszystkich o prywatną adorację i udział we mszy św. w sobotę w swoich parafiach. Jest nam wszystkim potrzebna modlitwa i jedność duchowa w obliczu zagrożenia koronawirusem - zaznaczył ks. Andrzej Kielian, dyrektor wydziału katechetycznego krakowskiej kurii.

 

W archidiecezji krakowskiej ograniczone mają być także planowane na 2 kwietnia uroczystości związane z 15. rocznica śmierci Jana Pawła II.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie