Autokar stał na granicy przez 8 godzin. Jeden z pasażerów miał wysoką gorączkę

Polska
Autokar stał na granicy przez 8 godzin. Jeden z pasażerów miał wysoką gorączkę
Polsat News
Współpasażerowie spędzili czas na granicy w namiotach PSP

Na przejściu granicznym w Świecku w Lubuskiem zatrzymano autokar z Niemiec, bo jeden z pasażerów miał gorączkę. Podróżnego przewieziono do szpitala celem wykluczenia zakażenia koronawirusem, a jego współpasażerów zatrzymano w kwarantannie w namiotach strażackich. Po otrzymaniu negatywnego wyniku badań chorego autokar wrócił na trasę.

Rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły poinformowała w środę, że autokar relacji Berlin-Warszawa zatrzymano około godz. 16.30 we wtorek. Powodem była bardzo wysoka gorączka u jednego z pasażerów. Według ustaleń dziennikarzy Polsat News pasażerem tym był obywatel Turcji.

 

ZOBACZ: Nowe informacje ws. kobiety z Wrocławia zarażonej koronawirusem

 

Podróżnego przewieziono do szpitala w Zielonej Górze celem wykluczenia zakażenia koronawirusem, a jego współpasażerów zatrzymano w kwarantannie na granicy w namiotach Państwowej Straży Pożarnej. Jak zaznaczyła Chmielińska-Ciepły, namioty były ogrzewane, a osoby w nim przebywające miały zapewnione posiłki.

 

Autokar wrócił na trasę po tym, jak u badanego pasażera nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Na przejściu granicznym pasażerowie autokaru czekali na odjazd do Warszawy do około godz. 2.40. - Tyle mniej więcej trwa badanie na koronawirusa - wyjaśniła rzeczniczka.

 

Kontrole na wschodniej granicy

 

Jak wskazała, to był pierwszy taki przypadek na tym przejściu granicznym.

 

Kontrole sanitarne wjeżdżających z Niemiec i Czech od poniedziałku, od godziny 15 prowadzone są w pięciu miejscach przy przejazdach autostradowych: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice i Gorzyczki.

 

ZOBACZ: Na uczelniach wyższych odwołane zajęcia, zamknięte biblioteki. Z obawy przed koronawirusem

 

We wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że kontrole obejmą także granice polsko-ukraińską, polsko-białoruską, polsko-rosyjską oraz polsko-litewską.

bas/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie