Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Wiemy, kto go zastąpi

Polska
Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Wiemy, kto go zastąpi
Polsat News
Obowiązki szefa Telewizji Publicznej będzie pełnił Maciej Łopiński

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki "Telewizja Polska" Spółka Akcyjna. Jej uchwałę opublikowano na stronach Sejmu. Rada Nadzorcza TVP poinformowała, że obowiązki szefa Telewizji Publicznej będzie pełnił Maciej Łopiński.

W komunikacie RMN opublikowanym na stronie Sejmu we wtorek, podano, że RMN uchwałą z dnia 9 marca 2020 r. "odwołuje Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki »Telewizja Polska« Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie".

RMN podjęła uchwałę działając na podstawie ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o Radzie Mediów Narodowych. Artykuł drugi w ustępie pierwszym mówi, że "rada jest organem właściwym w sprawach powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej, zwanych dalej »spółkami«, oraz w innych sprawach określonych w ustawie". 

 

Łopiński tymczasowo zastąpi Kurskiego

 

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. We wtorek poinformowano również o wyznaczeniu p.o. prezesa TVP oraz o zawieszeniu członka zarządu spółki - Marzeny Paczuskiej-Tętnik. 

 

"Rada Nadzorcza Spółki TVP S.A. powołała Macieja Łopińskiego na pełniącego obowiązki prezesa zarządu TVP S.A. zamiast dotychczasowego prezesa Jacka Kurskiego, oraz zawiesiła w czynnościach, na okres trzech miesięcy, Marzenę Paczuską-Tętnik, członka zarządu spółki - poinformowano na stronie TVP.

 

Jacek Kurski był prezesem Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A. od 8 stycznia 2016 r.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie