Koronawirus. Linie lotnicze wprowadzają bezpłatną zmianę rezerwacji

Polska
Koronawirus. Linie lotnicze wprowadzają bezpłatną zmianę rezerwacji
pixabay/ramboldheiner
Istnieje możliwość zmiany rezerwacji lotów do takich miejsc jak Dubaj, Amsterdam i Paryż

W związku z epidemią koronawirusa, linie Emirates, Air France i KLM umożliwiają bezpłatną zmianę rezerwacji lotów dla biletów lotniczych wydanych do końca marca br.- poinformowały w poniedziałek linie. Emirates lata bezpośrednio z Warszawy do Dubaju, Air France do Paryża, a KLM do Amsterdamu.

"Linie Emirates oferują pasażerom większą elastyczność, wprowadzając nowe zasady zmiany rezerwacji lotów w przypadku biletów wydanych od 7 marca do 31 marca 2020 r. włącznie, dzięki czemu klienci mogą swobodnie zmienić termin podróży bez dodatkowych opłat za zmianę rezerwacji czy ponowne wydanie biletu" - poinformował Emirates w komunikacie.

 

ZOBACZ: Premier: wdrażamy kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami

 

Jak dodano, pasażerowie mogą przesunąć rezerwację na dowolny termin w ciągu 11 miesięcy, w tej samej klasie rezerwacyjnej.

 

"W stosownych przypadkach może obowiązywać inna taryfa. Nowe zasady obejmują wszystkie kierunki w siatce połączeń Emirates" - napisano.

 

Filtry usuwające "99 proc. wirusów"

 

W komunikacie przekazano, że Emirates podejmą specjalne środki ostrożności podczas czyszczenia samolotów, wdrażając procedury dezynfekcji po przylocie z kierunków w największym stopniu dotkniętych wirusem COVID-19.


ZOBACZ: Odwołany duży turniej tenisowy, hit Ligi Mistrzów bez publiczności. Epidemia koronawirusa

 

"W przypadku podejrzenia lub potwierdzenia przypadku choroby zakaźnej na pokładzie, niezwłocznie zostaną wysłane specjalne zespoły, które gruntownie wyczyszczą i odkażą wszystkie kabiny danego samolotu silniejszymi, zalecanymi środkami chemicznymi. We wszystkich samolotach swojej floty linie Emirates stosują filtry HEPA, które usuwają ponad 99 proc. wirusów we wnętrzu kabiny. W przypadku podejrzenia zakażenia wirusem na pokładzie, przewoźnik wymieni wszystkie filtry HEPA w danym samolocie" - czytamy.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, także Air France i KLM wprowadziły możliwość dokonywania bezpłatnych zmian w zarezerwowanych podróżach.

 

"Zmiana rezerwacji musi nastąpić przed 31 maja"

 

"Nowe zasady dobrowolnych zmian w rezerwacjach dotyczą wszystkich ważnych biletów wystawionych przez Air France i KLM do 31 marca 2020, na podróże w terminie od 3 marca 2020 do 31 maja 2020 r" - czytamy. Jak dodano, pasażerowie mogą poprosić o zmianę rezerwacji lub kupon na przelot w późniejszym terminie (szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych obu linii).

 

"W przypadku zmiany rezerwacji na przelot w wyższej taryfie, obowiązuje dopłata w wysokości różnicy taryfowej (jeżeli istnieje). Zmiana rezerwacji i wystawienie nowych biletów musi nastąpić przed 31 maja 2020 r."- napisano.

 

Linie zastrzegły, że zasady te stanowią uzupełnienie i nie zastępują wcześniej ustalonych zasad, obowiązujących dla podróży do/z Chin, Korei, Singapuru i Włoch.

 

Air France lata bezpośrednio z Warszawy i Wrocławia do Paryża. KLM bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia do Amsterdamu.

 

"Bardziej elastyczne możliwości"

 

W sobotę LOT poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa, umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca br. na lot od 6 marca do 24 kwietnia br. Rejs z nową datą musi się odbyć do 31 grudnia br. warunkiem jest zachowanie m.in. tej samej trasy.

 

Na zmianę rezerwacji biletu zdecydowała się także Lufthansa. "Linie lotnicze należące do Lufthansa Group, czyli Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz Air Dolomiti, wprowadzają dla swoich klientów bardziej elastyczne możliwości zmiany rezerwacji" - poinformowała w piątek w komunikacie Lufthansa.

 

Jak przekazał niemiecki przewoźnik, Lufthansa Group odstąpi od opłat za zmianę rezerwacji biletów zakupionych od 6 marca do 31 marca 2020 r. Pasażerowie będę mieli możliwość jednorazowej zmiany terminu podróży na dowolną datę przed 31 grudnia 2020 roku - niezależnie od tego, jaki bilet kupili.

 

16 potwierdzonych przypadków

 

W Polsce obecnie jest 16 potwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia przypadków zachorowań wywołanych koronawirusem. Najwięcej przypadków jest w Chinach - ponad 80 000, Korei Południowej - ponad 6 tys. oraz Włoszech - prawie 4 tys. Liczne przypadki zachorowań potwierdzono również w Iranie, Japonii, Singapurze, Stanach Zjednoczonych. W prawie każdym państwie europejskim pojawiły się już przypadki zachorowań wywołanych koronawirusa. Najwięcej - poza Włochami - we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie