27 osób śmiertelnie zatruło się metanolem. Miał je uzdrowić z koronawirusa

Świat
27 osób śmiertelnie zatruło się metanolem. Miał je uzdrowić z koronawirusa
Flickr/Sento/CC BY-SA 2.0
W Iranie zainfekowanych jest ponad 7 tys. osób

27 osób zmarło w Iranie po spożyciu metanolu; dały one wiarę pogłoskom, że alkohol pomaga wyleczyć z koronawirusa - podała w poniedziałek irańska agencja prasowa IRNA.

Z oficjalnym bilansem 237 ofiar śmiertelnych Iran jest, po Chinach i Włoszech, jednym z najbardziej dotkniętych Covid-19 krajem.

 

Spożycie i sprzedaż alkoholu są w Iranie zabronione, lecz - jak pisze agencja AFP - lokalne media dość często informują o śmiertelnych ofiarach zatrucia alkoholem z przemytu.


ZOBACZ: Indie: 72 osoby zmarły po spożyciu nielegalnego alkoholu

 

Według agencji IRNA w wyniku wypicia metanolu 20 osób zmarło w prowincji Chuzestan na południowym zachodzie Iranu, a siedem w prowincji Alborz, w pobliżu Teheranu.

 

Ponad 7 tys. zainfekowanych

 

IRNA podała też, powołując się na źródła szpitalne, że w mieście Ahwaz, stolicy Chuzestanu, hospitalizowano z powodu zatrucia alkoholowego 218 osób.

 

Agencja cytuje także zastępcę prokuratora prowincji Alborz, który poinformował, że osoby, które zmarły, wypiły metanol po tym, jak zostały "wprowadzone w błąd przez publikacje internetowe" o rzekomo korzystnym wpływie spożycia alkoholu na walkę z koronawirusem.

 

Według oficjalnych danych w Iranie zainfekowanych koronawirusem jest ponad 7 tysięcy osób.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie