WOŚP ogłosiła wynik tegorocznego finału. Jest rekord!

Polska
WOŚP ogłosiła wynik tegorocznego finału. Jest rekord!
28. finał WOŚP/ Polsat News

"Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat" - powiedział Owsiak.

Rekord został pobity! 186 133 610,66 - taką kwotę zebrano podczas 28. finału WOŚP. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasłem tegorocznego finału było "Wiatr w żagle". 

 

Jurek Owsiak podkreślił, że Polacy udowodnili, że potrafią robić rzeczy ważne i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. Wystąpienie rozpoczął od wyczytania państw, gdzie grała Orkiestra. Powiedział także o akcjach towarzyszących imprezie, w tym organizowanych biegach. Pochwalił się zasięgami i licznymi wzmiankami w internecie. - Media są nam niezwykle potrzebne!

 

ZOBACZ: Przyszła radna z zespołem Downa? "W społeczeństwie jest miejsce dla osób z niepełnosprawnościami"

 

Do tego tematu wrócił żaląc się, że zebrana kwota to mała cząstka, " niecałe 10 proc. z 2 mld zł przekazanych na TVP". - Panie przydencie, nie zgadzam się z tym, co pan zrobił. Mam prośbę do wszystkich Polaków. Wejdźcie na mojego Facebooka w tym momencie. Mam do was pytanie: czy nie zgadzacie się z tą decyzją? Wystarczy kliknąć. Jak zbierzemy milion kliknięć, będziemy mieć prawo, by mówić, że te pieniądze zostały przeznaczone niezgodnie z wolą narodu - apelował Owsiak.

 

 

 

Mówił też o tym, że fundacja ma jedną piątą udziału w zakupie sprzętu dla Służby Zdrowia i choć ponad 80% Polaków chce, żeby WOŚP się tym zajmowało, Jerzy przypomniał, że to nie ich zadanie. 

 

Koronawirus pokrzyżował plany

 

Tegoroczne ogłoszenie wyniku przeniesiono znad morza do siedziby WOŚP w Warszawie. W planach była konferencja, na pokładzie statku Kapitan Borchardt, ale potwierdzone przypadki koronawirusa w Szczecinie pokrzyżowały te plany.

 

Fundacja na swojej stronie zamieściła oświadczenie i podziękowania dla organizatorów szczecińskiego wydarzenia. 

 

"Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z przykrością informuje, że niedzielne ogłoszenie wyniku 28. Finału WOŚP nie odbędzie się w Szczecinie. Dwa przypadki zarażeń koronawirusem, które zdiagnozowano w tym mieście, oraz ogólne zagrożenie epidemiologiczne skłoniły nas do zmiany formuły i miejsca wydarzenia."

 

WOŚP w liczbach

 

Wośpowe puszki napełnialiśmy 12 stycznia. Pieniądze zbierało prawie 120 tysięcy wolontariuszy, a na całym świecie uruchominych zostało w sumie 1750 sztabów (aż 100 poza granicami Polski). Rozdano ponad 35 mln serduszek.

 

Przypominamy, że zeszłoroczny wynik to 175 938 717,56 zł, czyli jesto około 10 milionów mniejszy. 

 

sgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie