Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel dostał na wizji serduszko WOŚP

Polska
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel dostał na wizji serduszko WOŚP
#Newsroom
Robert Feluś, Radosław Fogiel i Michał Kamiński w programie #Newsroom

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel przyszedł do studia telewizyjnego bez serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zauważył to prowadzący program #Newsroom Robert Feluś, który zaproponował politykowi naklejenie charakterystycznego symbolu. Program powstał we współpracy Polsat News i Wirtualnej Polski.

- Nie ma pan serduszka. Odkleiło się, czy nie było chęci, żeby przykleić? – zapytał Feluś.

 

- Jak trafiam na wolontariuszy WOŚP i wrzucam do puszki, to nigdy nie biorę serduszka, zawsze uważam, że warto zostawić dla innych – odpowiedział Fogiel.

 

ZOBACZ: Jaśkowiak: podczas zbierania pieniędzy na WOŚP noszę kamizelkę kuloodporną

 

Prowadzący program powiedział, że "nie ma puszki, ale ma parę serduszek". - Czy pan poseł chciałby przykleić? – zapytał Feluś. - Nie ma obowiązku - dodał.

 

- Mogę oczywiście przykleić, nie widzę problemu – odparł wicerzecznik PiS i samodzielnie przykleił sobie serduszko na marynarkę.

 

Nobel dla Owsiaka? "Zależy od kontrkandydatów"

 

Prowadzący program zauważył, że "tu chyba nie ma o co się kłócić. Jerzy Owsiak robi dobre rzeczy".

 

- Generalnie nie ma się co kłócić o sprawy, które komuś pomagają. Czy to WOŚP, czy to zbiórki internetowe. Jeżeli służy to dobrej sprawie, jeżeli pieniądze są przekazywane na cele charytatywne, to generalnie warto pomagać - powiedział Fogiel. Dodał, że "są różne kontrowersje dotyczące różnych akcji".

 

WIDEO: Radosław Fogiel przykleja sobie serduszko WOŚP 

  

 

- Dla części osób poglądy i sposób działania Jurka Owsiaka są może mniej akceptowalne, ale uważam, że nie ma co z tego powodu drzeć szat - podkreślił Fogiel.

 

ZOBACZ: Magdalena Adamowicz kwestuje dla WOŚP. "Ufam ludziom, ale wracają tragiczne wspomnienia"

 

- Bardzo cieszę się, z tych słów mojego czcigodnego przedmówcy - powiedział drugi z gości programu #Newsroom, wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (PSL-UED).

 

Feluś zapytał również swoich gości, czy WOŚP i Jerzy Owsiak powinni dostać pokojowego Nobla. 

 

- To zależy od kontrkandydatów - powiedział Fogiel. Kamiński odparł, że "oczywiście głosowałby za".

 

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W Polsce i w kilkunastu krajach za granicą w niedzielę trwa 28. finał WOŚP. Do godz. 16 zebrano ponad 25,6 mln zł. 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze, które mają być przekazane na "polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

 

Hasło tegorocznego finału to "Wiatr w żagle".

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działa w 1760 sztabach. Sztaby i wolontariusze - których jest prawie 120 tys. - są w niemal każdym zakątku Polski.

 

Za granicą sztaby WOŚP powołano m.in. w Anglii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii, USA i Australii. W tym ostatnim kraju WOŚP zbiera pieniądze na walkę z pożarami, które wybuchają tam od października zeszłego roku.

luq/ #Newsroom, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie