"Biedroń w Słupsku zbudował więcej mieszkań, niż PiS w całej Polsce przez 5 lat"

Polska
"Biedroń w Słupsku zbudował więcej mieszkań, niż PiS w całej Polsce przez 5 lat"
Polsat News

- Do tej pory program Mieszkanie plus nie był chlubą Zjednoczonej Prawicy - przyznał w "Debacie tygodni" Jacek Żalek (Porozumienie, klub PiS). - Robert Biedroń w Słupsku zbudował więcej mieszkań w trakcie swojej kadencji, niż wy przez 5 lat - odpowiedziała Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica).

W trakcie programu jedna z osób zgromadzonych na publiczności zadał pytanie politykom Zjednoczonej Prawicy, czy projekt Mieszkanie plus zostanie kiedykolwiek zrealizowany.

 

- Mieszkanie plus to program, który mógłby być dużo lepszym programem - przyznał Jacek Żalek z Porozumienia. Podkreślił jednak, że teraz odpowiada za niego minister Jadwiga Emilewicz. - Mam nadzieję, że ten projekt zostanie potraktowany poważnie, bo do tej pory nie był chlubą Zjednoczonej Prawicy - dodał.

 

ZOBACZ: "Wielki błąd lewicy, masakra". Biedroń o konkordacie

 

Marta Golbik z Koalicji Obywatelskiej podkreśliła z kolei, że program ten zakładał budowę 100 tys. mieszkań, podczas gdy zrealizowano około 800.

 

"Prezydent nie dotrzymuje obietnic"

 

Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy powiedziała natomiast, że PiS rządziło już w latach 2005-2007, więc miało w sumie siedem lat na to, żeby "pewnie rzeczy zmienić".

 

- Prezydent Andrzej Duda nie dotrzymuje obietnic. Wcześniej była mowa, że nie dotrzymał obietnicy o ustawie frankowej, o tym, że nie będzie VAT na ubranka, będzie likwidacja śmieciówek, podnoszenie podatków dla najlepiej zarabiających, emerytura bez podatku i podniesienie kwoty wolnej od podatku - mówiła.

 

Posłanka Lewicy podkreśliła, że "Robert Biedroń w Słupsku zbudował więcej mieszkań w trakcie swojej kadencji", niż PiS przez 5 lat. 

 

- Pani raczy żartować - odpowiedział jej Jacek Żalek.

 

WIDEO: Fragment programu "Debata tygodnia".

  

 

Program prowadził Grzegorz Jankowski.

 

Na widowni zasadli z kolei: Sławomir Jastrzębowski (R4S), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), Przemysław Szubartowicz (Wiadomo.co), docent Ewa Pietrzyk (Uniwersytet Warszawski) oraz Tomasz Wiliński (Kancelaria Adwokacka Wiliński).

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie