Są wyniki badań kolejnych próbek na obecność koronawirusa

Polska
Są wyniki badań kolejnych próbek na obecność koronawirusa
PAP/Wojtek Jargiło

Po zbadaniu 855 próbek w laboratoriach obecność koronawirusa wykluczono we wszystkich, poza tą potwierdzoną u pacjenta w nocy z wtorku na środę w szpitalu w Zielonej Górze; nie ma żadnych nowych zakażeń - wynika z przesłanej PAP w piątek informacji Ministerstwa Zdrowia.

Dane resortu oznaczają, że w 854 przypadkach wykluczono obecność koronawirusa SARS-CoV-2.
 
Jeden przypadek
 
W Polsce jak dotąd odnotowano jeden przypadek zakażenia koronawirusem. W nocy z wtorku na środę potwierdzono go u pacjenta, który jest hospitalizowany na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Lekarze oceniają stan jego zdrowia jako dobry.
 
 
Próbki pod kątem obecności koronawirusa w kraju diagnozuje 13 laboratoriów, m.in. Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny i Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, a także laboratorium Wojewódzkiego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.
 
Próbki bada również dziesięć laboratoriów wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych: w Olsztynie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Poznaniu i w Lublinie.
 
Prawie 500 osób poddano kwarantannie
 
Według danych resortu zdrowia na czwartek po południu, w szpitalach przebywały 92 osoby celem obserwacji, czy są zakażone koronawirusem. 490 osób poddano kwarantannie domowej, a 5647 objęto nadzorem sanepidu.
 
 
Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według najnowszych danych przekazanych przez GIS od 31 grudnia 2019 r. do 5 marca br. na całym świecie zanotowano ponad 95 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19. Niemal 3,3 tys. osób zmarło.(PAP)
pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie