Po golu Błaszczykowskiego z trybun poleciała butelka. Skandal podczas derbów Krakowa

YouTube/Wisła Kraków
Jeden z kibiców Cracovii rzucił szklaną butelką w piłkarzy Wisły

Rzucona z trybun szklana butelka trafiła w piłkarzy Wisły Kraków podczas derbów Krakowa. Do zdarzenia doszło, gdy zawodnicy "Białej Gwiazdy" cieszyli się ze strzelania gola przez Kubę Błaszczykowskiego. Wszystko wskazuje na to, że butelka została wyrzucona z sektora kibiców Cracovii.

W 199. Wielkich Derbach Krakowa piłkarze Wisły pokonali na wyjeździe Cracovię 2:0, rewanżując się za jesienną porażkę na własnym stadionie.

Dla "Pasów" porażka ta oznaczała przerwanie serii sześciu kolejnych zwycięstw przed własnymi kibicami. Był to też trzeci kolejny mecz podopiecznych trenera Michała Probierza, w którym musieli uznać wyższość rywala.

Nie wszyscy kibice potrafili poradzić sobie z porażką swojej drużyny.

Butelką w piłkarzy

Po golu strzelonym w drugiej połowie przez Kubę Błaszczykowskiego w stronę cieszących się piłkarzy Wisły poleciała szklana butelka, rzucona przez jednego z sympatyków Cracovii.

Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Na skandaliczne zachowanie fanów Cracovii zareagował właściciel Wisły Jarosław Królewski. "Hej Cracovia na prośbę kibiców Wisły Kraków proszę o komentarz w tej sprawie. Uszanowania i serdeczności na tydzień" - napisał na Twitterze. Do wpisu dołączył nagranie wideo.

Moment ataku jest również widoczny na filmie przedstawiającym kulisy meczu - od 9:00.

Odpowiedź nadeszła bardzo szybko. "MKS Cracovia SSA z całą stanowczością potępia tego typu zachowania. Jednocześnie informujemy, że incydenty naruszające zasady bezpieczeństwa w trakcie wtorkowego meczu zostały zarejestrowane przez monitoring. Obecnie są weryfikowane i zostaną przekazane odpowiednim służbom" - poinformowały "Pasy".

"Zamykamy temat. Klub Cracovia zachował się super. Lekcja dla nas wszystkich na przyszłość. Jak widzimy innych tego typu zachowanie - zwracajmy uwagę" - skomentował Królewski.