Terentiew wspomina Królikowskiego."Pawła z nami nie ma, ale czuję, że jestem mu winna jedno słowo"

Polska
Terentiew wspomina Królikowskiego."Pawła z nami nie ma, ale czuję, że jestem mu winna jedno słowo"
Polsat News
Nina Terentiew wspominała Pawła Królikowskiego podczas prezentacji wiosennej ramówki Polsatu

- Patrzę i nie widzę kędzierzawego faceta o roześmianych oczach, mojego przyjaciela od 30 lat, Pawła Królikowskiego. (…) Tęsknimy wszyscy za tobą i będziemy tęsknić - powiedziała w środę na ogłoszeniu wiosennej ramówki Nina Terentiew, Dyrektor Programowy Telewizji Polsat. Aktor zmarł 27 lutego po ciężkiej chorobie.

W środę odbyła się prezentacja wiosennej ramówki Telewizji Polsat. Nina Terentiew rozpoczęła ją od wspomnienia Królikowskiego.

 

- Pawła już z nami nie ma, ale czuję, że jestem mu winna jedno słowo. Pawełku, byłeś człowiekiem, który nie miał wrogów. Paweł kochał ludzi. Był u nas w 12 edycjach "Twoja twarz brzmi znajomo" i nigdy nie powiedział nikomu nic, co by kogoś zabolało. Bo kochał ludzi - podkreśliła.

 

"Szefowo, niezły bankiecik się szykuje"

 

Terentiew opowiedziała o początkach znajomości ze zmarłym w lutym aktorem.

 

- Poznałam Pawła 30 lat temu. Ja byłam młodą dziennikarką, a on jeszcze młodszym aktorem, który postanowił zrobić najlepszy program dla dzieci "Truskawkowe Studio". Od tego czasu mówił, że to ja dałam mu debiut i już zawsze nazywał mnie "szefową" (...). On patrzy na nas z góry i mówi teraz: "szefowo, niezły bankiecik się szykuje!". Pawełku, szkoda, że cię nie ma, ale kochamy cię tak samo zawsze.

 

ZOBACZ: "Nawet gdy nie było wesoło, potrafił z tego żartować". Dowbor i Gąsowski wspominają Królikowskiego

 

WIDEO: Nina Terentiew wspomina Pawła Królikowskiego:

  

Aktor związany z Polsatem

 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się w czwartek na Powązkach Wojskowych. Msza święta rozpoczęła się o godz. 11 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 52/54.

 

Paweł Królikowski - znany aktor, były juror programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", zmarł w ubiegły czwartek nad ranem. Miał 58 lat. Był związany z Telewizją Polsat. Od 8 marca 2014 do 23 listopada 2019 zasiadał w jury programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". 

 

ZOBACZ: Antoni Królikowski pożegnał tatę. "Zawsze będziesz w naszych sercach"

 

Królikowski w 2015 roku przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Operacji neurochirurgicznej musiał poddać się również w 2019 roku. Problemy zdrowotne uniemożliwiły mu dalszą pracę przy produkcji Polsatu. 

 

Do szpitala trafił tuż przed Bożym Narodzeniem, 20 grudnia. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym.

ac/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie