PZU reaguje na zagrożenie koronawirusem

Polska
PZU reaguje na zagrożenie koronawirusem
PAP/Radek Pietruszka
Największy polski ubezpieczyciel uruchamia infolinię w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z zagrożeniem koronawirusem PZU uruchamia infolinię, za pomocą której będzie można się skonsultować z lekarzem i uzyskać porady - poinformowała spółka w środę komunikacie. Pomoc będą mogli uzyskać wszyscy, nie tylko klienci PZU.

- Miarą naszej odpowiedzialności, jako największego ubezpieczyciela w Polsce, jest troska o zdrowie wszystkich Polaków i szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia. Dlatego w odpowiedzi na apel prezydenta Andrzeja Dudy lekarze PZU Zdrowie, jednego z największych prywatnych operatorów medycznych, będą bezpłatnie świadczyć pomoc wszystkim, którzy niepokoją się o swoje zdrowie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Wspólnie zaopiekujemy się zdrowiem Polaków - poinformował prezes PZU Paweł Surówka.

 


Każdy będzie mógł uzyskać poradę pod numerem telefonu 22 505 11 88. Lekarz skonsultuje się z pacjentem telefonicznie lub przeprowadzi wideokonsultacje.

 


- Stawiamy na zdalne porady medyczne, ponieważ ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Nie wymagają od osób, które niepokoją się swoim stanem zdrowia, wizyty w przychodni, gdzie mogłyby zarażać innych. Dopiero po przeprowadzeniu konsultacji telemedycznej lekarz rozstrzygnie, czy konieczny jest kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i udanie się do szpitala chorób zakaźnych - wyjaśniła prezes PZU Zdrowie Julita Czyżewska.

 

ZOBACZ: Hongkong: pierwszy przypadek koronawirusa u psa


Pod tym samym numerem telefonu każdy będzie też mógł uzyskać wiedzę na temat zagrożenia koronawirusem. - Zdajemy sobie sprawę, jak w sytuacji, która budzi niepokój, ważna jest rzetelna i fachowa informacja. Chcemy jej dostarczać - podkreśla prezes Czyżewska.

Prezes Paweł Surówka dodaje, że inicjatywa PZU ma być również wsparciem dla publicznej służby zdrowia. - Zdrowie Polaków jest dla nas najważniejsze. Podobnie jak ich spokój i poczucie bezpieczeństwa. Stąd nasza inicjatywa - podkreślił.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie