Koronawirus jest w Polsce. Minister zdrowia podał informację na konferencji prasowej [WIDEO]

Polska
Koronawirus jest w Polsce. Minister zdrowia podał informację na konferencji prasowej [WIDEO]
PAP/Tomasz Gzell
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że koronawirus jest w Polsce. Chorym jest pacjent z Zielonej Góry. Minister podał tę informację na konferencji w resorcie. Zobacz wystąpienie szefa resortu o pierwszym przypadku choroby w Polsce.

Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem pochodzi z woj. lubuskiego, jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały kontakt z chorym są objęte kwarantanną domową - podał Łukasz Szumowski.

 

Zgłosił się do lekarza rodzinnego

 

Według szefa resortu zdrowia pacjent zgłosił się do lekarza pierwszego kontaktu, który zalecił kontakt ze służbami sanitarnymi ze względu na duże zagrożenie zakażenia koronawirusem. pacjent jest izolowany.

 

Minister poprosił media o poszanowanie dla prywatności chorego. Będzie on przechodził leczenie na oddziale zakaźnym. Według niego w Polsce kwarantanną objętych jest około 500 osób. - Kwarantannie podlegają osoby zdrowe - podkreślił minister.

 

WIDEO: o koronawirusie poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski: 

  

 

Kwarantanna dla zdrowych

 

Minister zdrowia poinformował, że obecnie kwarantanna objętych jest około 500 osób. Podkreślił, że są to osoby zdrowe, które są obserwowane.

 

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych we wtorek wieczorem, w związku z koronawirusem w Polsce 68 osób jest hospitalizowanych. To mniej w stosunku do danych z poniedziałku, zgodnie z którymi na obserwacji w szpitalach przebywały 92 osoby.

 

ZOBACZ: Kwarantanna to stres i lęk. Psycholog radzi jak wytrzymać niepokój

 

Zwiększyła się natomiast liczba osób poddanych kwarantannie domowej ze 101 do 316 oraz liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - z 3 373 do 4 459.

 

Wideo: zobacz zapis całej konferencji ministra zdrowia 

 

  

 

Ponad 3 tys. zgonów na świecie

 

Podczas gdy w kraju nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa, na świecie na chorobę wywoływaną koronawirusem zmarło ponad 3 tys. osób.

 

We wtorkowym komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że od 31 grudnia 2019 r. do 3 marca br. na całym świecie zanotowano 90 tys. 663 potwierdzone przypadki COVID-19. 3 tys. 124 osoby zmarły.

 

ZOBACZ: Kwarantanna w dwóch internatach i zamknięta szkoła. Koronawirus

 

Zgony zanotowano w Chinach kontynentalnych (2 946), Iranie (66), Korei Południowej (34), we Włoszech (52), na pokładzie międzynarodowego przewoźnika (Japonia – 6), Tajwanie (1), Filipinach (1), Japonii (3), Francji (2), Australii (3), Tajlandii (1) i USA (6).

 

Po wydaniu komunikatu przez GIS, z Hiszpanii wieczorem we wtorek napłynęła informacja o pierwszym śmiertelnym przypadku spowodowanym koronawirusem w tym kraju.

 

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego GIS nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu, Korei Południowej, do Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

pgo/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie