Kolarz rzucił rowerem w rywala. Natychmiastowa dyskwalifikacja [WIDEO]

Świat
Kolarz rzucił rowerem w rywala. Natychmiastowa dyskwalifikacja [WIDEO]
twitter.com/gcn_auf_deutsch
Włoski kolarz rzucił rowerem w innego kolarza

Na około 65 kilometrów przed metą belgijskiego klasyku Kuurne-Bruksela-Kuurne kolarz Gianni Moscon, po niegroźnej kraksie, rzucił rowerem w innego zawodnika. Komisja sędziowska wyścigu zdecydowała się go zdyskwalifikować.

Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas jednodniowego wyścigu kolarskiego Kuurne-Bruksela-Kuurne. Włoch Gianni Moscon uczestniczył w kraksie i wraz z kilkoma innymi zawodnikami znalazł się na poboczu.

 

ZOBACZ: Stypendium za granie w gry komputerowe? Sosnowiec nagrodzi esportowców

 

Sytuacja rozwścieczyła kolarza, który dodatkowo miał problem z wydostaniem się z rowu i powrotem na trasę. Dał upust swojej frustracji, rzucając rowerem w jednego z kolarzy grupy B&B Hotels-Vital Concept.

- Musiałem podnieść ręce, aby chronić twarz. Chciałbym go uderzyć za to - mówił Jens Debusschere, który brał udział w kraksie.

 

Po paru minutach, przejechawszy kilka kilometrów trasy, Moscon otrzymał przez radio komunikat sędziów o dyskwalifikacji za "agresywne i niesportowe zachowanie". Wściekły kolarz grupy Ineos zerwał swój numer startowy i cisnął nim o szosę.

Rękoczyny i wyzwiska

 

Jak się okazuje, to nie pierwszy taki przypadek. W 2018 roku podczas wyścigu Tour de France uderzył pięścią Eliego Gesberta, przez co został wykluczony z "Wielkiej Pętli".

 

Z kolei rok wcześniej Włoch miał obrazić na tle rasowym ciemnoskórego Kevina Rezę i zepchnąć z roweru Sebastiena Reichenbacha, przez co Szwajcar uszkodził łokieć i żebra. Moscon został jednak uniewinniony z powodu braku dowodów na jego winę.

zdr/luq/ cyclingtips.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie