Groził dziennikarce gwałtem i śmiercią, bo napisała o mężu posłanki PiS. 31-latek zatrzymany

Polska
Groził dziennikarce gwałtem i śmiercią, bo napisała o mężu posłanki PiS. 31-latek zatrzymany
Archiwum prywatne
Bogumiła Obałkowska jest dziennikarką serwisu portalwloclawek.pl

31-letni mężczyzna, podejrzewany ws. kierowania gróźb karalnych pod adresem lokalnej dziennikarki w związku z jej publikacją na portalu internetowym, został zatrzymany w sobotę we Włocławku. Artykuł dotyczył wiceminister funduszy i polityki regionalnej Anny Gembickiej. 

- Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu we Włocławku. Policjanci od czwartku, gdy otrzymali informację od dziennikarki, której grożono, prowadzili czynności. Razem współpracowali funkcjonariusze zajmujący się przestępczością kryminalną i cyberprzestępczością - z Włocławka i Bydgoszczy. Wspólne ustalenia pozwoliły na wytypowanie podejrzanego i jego zatrzymanie - powiedział st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

 

ZOBACZ: Ksiądz miał podszywać się pod biskupa. "Pracownicy kurii dostawali groźby"


Dodał, że trwają czynności w tej sprawie; w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczony został komputer oraz telefon komórkowy.

- W tym momencie 31-latek jest podejrzewany o wysłanie e-maila z groźbami karalnymi pod adresem dziennikarki oraz jej znieważenie - podkreślił st. sierż. Tomaszewski.

 

"Poderżniemy Ci gardło jak tłustej świni"

 

"Jeszcze jeden k**o opublikuj artykuł szkalujący Borowiak i Gembicką to osobiście poderżniemy Ci gardło jak tłustej świni, przedtem zostaniesz rozebrana, będziesz łaskotana godzinami a potem wy**chana" - brzmi fragment wiadomości, którą miał wysłać 31-latek. 


Dziennikarka dostała e-mail z groźbami karalnymi po publikacji na jednym z lokalnych portali internetowych o wiceminister funduszy i polityki regionalnej pochodzącej z Włocławka Anny Gembickiej oraz jej mężu. Dotyczył on głównie kariery zawodowej męża posłanki PiS z okręgu toruńsko-włocławskiego.

 

ZOBACZ: Został skazany za groźby wobec posła. Chwilę później wulgarnie obraził dziennikarzy


Wiceminister potępiła wcześniej wysłanie maila o takiej treści. Zapowiedziała złożenie w tej sprawie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, a także opowiedziała się za wolnością mediów.

 

dk/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!