W Gogolinie rozdadzą volkswageny za darmo. Nie wszystkim to się spodobało

Polska
W Gogolinie rozdadzą volkswageny za darmo. Nie wszystkim to się spodobało
Facebook.com/BENO

"Lubimy i chcemy pomagać" - tak firma z Gogolina (woj. opolskie) wyjaśnia powód zorganizowania akcji charytatywnej. Do rozdania - za symboliczną złotówkę - przeznaczono 10 Volkswagenów Passatów, które wcześniej jeździły w wypożyczalni samochodów.

Do udziału w aukcji będą mogły zgłosić się rodziny mieszkające w powiecie krapkowickim - firma wyjaśnia, że to dlatego, iż działa lokalnie i pomagać też chce na swoim najbliższym terenie. 

 

Zgłoszenia zostaną zweryfikowane

 

Żeby otrzymać auto za symboliczną złotówkę wystarczy przesłać zgłoszenie. Termin upływa 15 marca. W zgłoszeniu należy opisać sytuację życiową i finansową rodziny. 

 

ZOBACZ: Ukradł puszkę z datkami dla chorego chłopca. Został zatrzymany dzięki nagraniu [WIDEO]

 

Wszystkie zgłoszenia mają zostać zweryfikowane, a dopiero później firma wybierze rodziny, które naprawdę potrzebują samochodu. Dzięki temu, że akcja objęła tylko jeden powiat, można szczegółowo sprawdzić rzeczywistą sytuację każdego zgłaszającego się. To natomiast pozwoli wyeliminować ewentualne próby wyłudzenia auta. 

 

 

Internauci: za stare, trzeba ubezpieczać

 

Okazało się jednak, że pomysł wypożyczalni samochodów na pomoc potrzebującym rodzinom, nie wszystkim się spodobał. Spora część komentujących na Facebooku informację o akcji zaczęła zarzucać firmie, że auta są stare. Pojawiły się także opinie, że będzie trzeba samemu opłacać ubezpieczenie, a ponadto, że pojazdy są "drogie w eksploatacji".

 

Byli i tacy, którzy uznali, że złym pomysłem jest skierowanie oferty wyłącznie do mieszkańców jednego powiatu.

 

grz/hlk/ poslatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie