Ma dwa tygodnie. Jej organizm sam pokonał koronawirusa

Świat
Ma dwa tygodnie. Jej organizm sam pokonał koronawirusa
Reuters/CCTV

Tuż po urodzeniu okazało się, że mała Xiao Xiao jest zakażona koronawirusem. Noworodek z Wuhan wyzdrowiał jednak bez podawania leków. Dwutygodniowa dziewczynka jest najmłodszym pacjentem, który pokonał nowego wirusa.

W środę poinformowano, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715, a liczba zainfekowanych w Chinach wzrosła do 78 064.

 

W pełni wyzdrowiała

 

Według People's Daily Xiao Xiao została przeniesiona do szpitala dziecięcego Wuhan tego samego, w którym się urodziła. Zaraz potem wykryto u niej kornawirusa. Dziewczynka, miała infekcję układu oddechowego i niewielkie uszkodzenie mięśnia sercowego. Jej objawy nie były oczywiste, więc lekarze postanowili nie podawać jej antybiotyków i pozwolić samodzielnie pokonać chorobę.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Startuje całodobowa infolinia NFZ

 

- Nie miała oczywistych trudności w oddychaniu, nie kaszlała ani nie miała gorączki, dlatego poddaliśmy ją leczeniu choroby mięśnia sercowego - mówił w telewizji państwowej dr Zeng Lingkong, dyrektor Departamentu Neonatologii tego szpitala.

 

Po trzech kolejnych testach na obecność koronawirusa dziewczynkę wypisano ze szpitala. Dr Zeng powiedział, że dziecko w pełni wyzdrowiało z koronawirusa oraz choroby serca. 

Reuters/CCTV

 

Najmłodszy i najstarszy pacjent

 

Xiao Xiao to najmłodszy pacjent, który pokonał koronawirusa. 

 

Najstarszą pacjentką w Chinach jest 96-letnia kobieta, która wyzdrowiała z choroby po 3 dniach leczenia na oddziałach intensywnej terapii.

pgo/ml/ dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie