Kontuzja Lewandowskiego. Czeka go dłuższa przerwa

PAP/EPA/Lukas Barth-Tuttas

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski z powodu kontuzji będzie pauzować około czterech tygodni - poinformował w środę niemiecki klub. Jak informuje oficjalna strona Bayernu, doszło do urazu kości piszczela przy lewym stawie kolanowym.

Jak informuje oficjalna strona Bayernu doszło do urazu kości piszczela przy lewym stawie kolanowym.

"Przerwa potrwa około czterech tygodni. Przez pierwsze dziesięć dni Lewandowski będzie miał nogę w gipsie, a potem rozpocznie się rehabilitacja" - napisano na stronie. W środę - po powrocie do Londynu - udał się na badanie do klubowego lekarza Hansa-Wilhelma Muellera-Wohlfahrta, który postawił diagnozę.

31-letni napastnik jeszcze nigdy w karierze nie miał urazu, który wyeliminowałby go na tak długi okres. Nie wiadomo jeszcze, czy Lewandowski przyjdzie na zgrupowanie kadry przed meczami towarzyskimi z Finlandią (27 marca, Wrocław) i Ukrainą (31 marca, Chorzów).

Jeszcze we wtorek Lewandowski zdobył bramkę i miał dwie asysty, a Bayern Monachium pokonał w Londynie Chelsea 3:0 w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Lewandowski trafił do siatki w 76. minucie. Polak wykorzystał znakomite podanie rozpędzonego Kanadyjczyka Alphonso Daviesa i trafił z bliska do pustej bramki. To jego jedenaste trafienie w obecnym sezonie Champions League, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o jedno 19-letniego Erlinga Haalanda.

Jednocześnie to dziewiąty gol Lewandowskiego w LM na wyjeździe (nikt nie strzelił więcej, a dziewięć Portugalczyk Cristiano Ronaldo w 2013/14).

ZOBACZ: Tragedia podczas meczu Bayernu. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica piłkarza

W klasyfikacji wszech czasów LM polski napastnik ma 64 bramki, dzięki czemu zrównał się z zajmującym czwarte miejsce Francuzem Karimem Benzemą. Liderem zestawienia jest Cristiano Ronaldo - 128 goli.

Faul na "Lewym"

Lewandowski swoim golem ustalił wynik meczu w Londynie. Wcześniej dwie bramki dla Bawarczyków strzelił Serge Gnabry - w 51. i 54. minucie, obie po asystach Polaka. Podobać się mogła zwłaszcza pierwsza z nich, gdy Lewandowski wbiegł z lewej strony na pole karne i podał sprytnie do Gnabry'ego, który mimo opieki ze strony rywala skierował piłkę do siatki.

Polski napastnik w końcówce ponownie zapisał się w relacji z tego meczu. Po faulu na nim w 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Hiszpan Marcos Alonso.

ZOBACZ: Robert Lewandowski bohaterem zdjęcia roku w Niemczech [ZOBACZ]

Przed rewanżem w Monachium losy rywalizacji wydają się rozstrzygnięte, zwłaszcza że Chelsea wystąpi poważnie osłabiona. Oprócz Alonso nie będzie mógł zagrać m.in. pauzujący za żółte kartki włoski pomocnik Jorginho.

To była kolejna w tym sezonie bardzo udana potyczka Bawarczyków z przedstawicielem Premier League z Londynu - w fazie grupowej Bayern spotkał się z Tottenhamem Hotspur i oba mecze wygrał. Na wyjeździe aż 7:2, a u siebie 3:1.