Robert Lewandowski bohaterem zdjęcia roku w Niemczech [ZOBACZ]

Świat
Robert Lewandowski bohaterem zdjęcia roku w Niemczech [ZOBACZ]
PAP/EPA/Filip Singer

Fotografia, która pokazuje radość Roberta Lewandowskiego po golu strzelonym w finale Pucharu Niemiec, została uznana za najlepsze sportowe zdjęcie roku w Niemczech. Dzięki bramkom z tego spotkania "Lewy " został po raz czwarty w karierze królem strzelców tych rozgrywek.

Niemiecka agencja prasowa DPA wybrała sportowe zdjęcie 2019 roku. Wygrała fotografia zrobiona 25 maja podczas finału Pucharu Niemiec na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Jej autorem jest fotograf Christian Charisius.

 

Bayern Monachium pokonał wtedy RB Lipsk 3:0. Jednym z bohaterów spotkania był Robert Lewandowski, który dwukrotnie w czasie tego spotkania wpisał się na listę strzelców.

 

Zdjął koszulkę i zaprezentował mięśnie

 

Pierwszą bramkę "Lewy" zdobył w 29. minucie, następnie w 85. minucie dobił rywala, ustalając wynik spotkania.

 

To właśnie radość Polaka po drugim golu została uwieczniona na zdjęciu. Lewandowski ciesząc się ze strzelonej bramki, zdjął koszulkę i pochwalił się swoją muskulaturą.

 

 

Król strzelców z Pucharem Niemiec

 

Dwa gole strzelone przez Lewandowskiego w finale Pucharu Niemiec nie tylko pomogły jego drużynie zdobyć trofeum, ale również sprawiły, że Polak po raz czwarty w karierze został królem strzelców tych rozgrywek. 

 

Nic dziwnego, że Lewandowski  został uznany najlepszym zawodnikiem tamtego meczu.

 

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie