Twoje dziecko wróciło właśnie z Włoch? Sprawdź, czy może chodzić do szkoły

Polska
Twoje dziecko wróciło właśnie z Włoch? Sprawdź, czy może chodzić do szkoły
Polsat News
"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował dzisiaj, że "jedna ze szkół podstawowych na warszawskim Żoliborzu zakazała przychodzić uczniom, którzy dopiero co wrócili z ferii we Włoszech"

Uczniowie ze wszystkich województw wrócili już do szkoły po feriach zimowych. Część z nich dwutygodniową przerwę spędziła we Włoszech, gdzie w ostatnich dniach odnotowano ponad 270 przypadków koronawirusa i siedem zgonów z tego powodu. 

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował dzisiaj, że "jedna ze szkół podstawowych na warszawskim Żoliborzu zakazała przychodzić uczniom, którzy dopiero co wrócili z ferii we Włoszech". 

 

Do kuratoriom nie wpłynęły skargi

 

- Do Kuratorium Oświaty w Warszawie nie wpłynęły skargi rodziców, dotyczące braku możliwości podjęcia nauki w szkole z uwagi na pobyt dziecka zagranicą, we Włoszech - poinformował polsatnews.pl Andrzej Kulmatycki, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie. 

 

ZOBACZ: Dzieci, które były w Alpach nie mogą przyjść do szkoły. Czy przywieźliśmy do Polski koronawirusa?

 

Jak dodał, placówki oświatowe z terenu województwa mazowieckiego są informowane przez kuratorium, aby stosowały się do wytycznych służb sanitarnych.

 

Wytyczne dla szkół

 

- Zgodnie z przepisami dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, a podejmowane przez niego działania muszą być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami – wyjaśnia z kolei polsatnews.pl Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

 

ZOBACZ: Specjalny SMS dla Polaków we Włoszech. Zobacz jego treść

 

Jak dodała, "w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego". Powołując się na najnowszy komunikat GIS wyjaśniła, że "na chwilę obecną nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch czy odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykania szkół".

 

- Zatem przed podjęciem określonych decyzji dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania w konkretnych, indywidualnych przypadkach - dodała Ostrowska.

pgo/luq/ polastnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie