Przechodziła przez pasy na czerwonym. Uderzyło w nią auto i dostała mandat [WIDEO]

Polska
Przechodziła przez pasy na czerwonym. Uderzyło w nią auto i dostała mandat [WIDEO]
Policja Legnica
Poszkodowana została ukarana mandatem. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

78-latek kierujący oplem vectra potrącił w Legnicy (Dolnośląskie) kobietę przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych na czerwonym świetle. Mężczyzna po uderzeniu w pieszą nie zatrzymał swojego pojazdu i uciekł z miejsca wypadku. Policja "ku przestrodze" opublikowała film z kamer monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek po godz. 6 rano na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z ulicą Libana.

 

Na nagraniu widać, jak grupa osób przechodzi przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Gdy samochód wjeżdża na skrzyżowanie, jedna z osób próbuje przebiec na drugą stronę jezdni. Kierowca samochodu uderza w kobietę, a następnie odjeżdża z miejsca zdarzenia z włączonymi światłami awaryjnymi.

 

ZOBACZ: Zderzenie autokaru i trzech ciężarówek. Jedna osoba nie żyje, sześć rannych

 

Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci legnickiej drogówki. Kobieta została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze udali się w pościg za kierowcą opla.

 

Obydwoje ukarani

 

"Dzięki czujnym oczom operatorów (monitoringu - red.) i funkcjonariuszom Straży Miejskiej, szybko ustalono numery rejestracyjne pojazdu oraz kierunek poruszania się samochodu. Strażnicy na bieżąco informowali policjantów o trasie przejazdu opla i miejscach, gdzie porusza się poszukiwane auto. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 78-letniego kierowcę-uciekiniera" - czytamy w komunikacie wrocławskiej policji.


WIDEO: kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

  

 

Kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za przejście na czerwonym świetle została ukarana mandatem. Z kolei 78-latkowi odebrano prawo jazdy i sporządzono wniosek o jego ukaranie do sądu.

 

Policja przypomina, że zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Z kolei pieszym zabrania się wychodzenia na jezdnię, bezpośrednio przed jadący pojazd oraz na czerwonym świetle.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie