Poranne loty do Warszawy z Mediolanu i Rzymu odwołane. Premier Włoch zapewnia, że "jest bezpiecznie"

Polska
Poranne loty do Warszawy z Mediolanu i Rzymu odwołane. Premier Włoch zapewnia, że "jest bezpiecznie"
Polsat News
Odwołano m.in. lot z Rzymu do Warszawy

Poranne loty z Włoch do Polski zostały odwołane - przekazał reporter Polsat News Dawid Styś. Chodzi o dwa rejsy - z Mediolanu oraz Rzymu. Samoloty miały lądować na warszawskich lotnisku im. Fryderyka Chopina. Według nieoficjalnych informacji naszego reportera, samolot z Mediolanu nie wystartował z powodu problemów technicznych. Premier Włoch oświadczył, że "kraj jest bezpieczny, można podróżować".

Na razie nie podjęto w Polsce decyzji o wstrzymaniu lotów z i do Włoch z powodu koronawirusa. Pojawił się on w północnej części kraju. Do tej  pory zdiagnozowano ponad 200 zarażonych osób. Siedem z nich zmarło.

 

Premier tego kraju, Giuseppe Conte zapowiedział w poniedziałek podjęcie "drakońskich kroków", by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ujawnił, że w jednym ze szpitali nie przestrzegano procedur sanitarnych, co mogło spowodować szerzenie się patogenu.

 

- Włochy są krajem bezpiecznym, być może bezpieczniejszym od wielu innych, można podróżować - oświadczył we wtorek na konferencji prasowej premier Giuseppe Conte. Wyraził opinię, że działania podjęte w związku z koronawirusem przyniosą wkrótce rezultaty.

 

"Nie lekceważymy kryzysu"

 

- Nie mogę powiedzieć, że sam nie jestem zaniepokojony, bo nie lekceważymy kryzysu, ale jestem pewien, że dzięki podjętym krokom osiągniemy rezultat w postaci zatrzymania zachorowań już w najbliższych dniach - powiedział szef rządu. Podkreślił, że taką wiadomość chce przekazać europejskim partnerom i Światowej Organizacji Zdrowia.

 

"Nasz system opieki zdrowotnej jest nadzwyczajny i dzięki surowej polityce sanitarnej doprowadzimy do zahamowania szerzenia się wirusa" - mówił premier Conte.

 

Podkreślił, że wszelkie kroki ograniczające swobodę podróżowania Włochów po świecie byłyby nie do przyjęcia.

Włochy wyjdą z obecnej sytuacji z "podniesioną głową" - zapewnił szef rządu.

 

ZOBACZ: Puste półki w sklepach, zamknięte szkoły, odcięte miasta. Koronawirus uderzył we Włochy

 

Jeden ze szpitali nie dotrzymał procedur

 

Odnosząc się do sytuacji na północy Włoch szef rządu oświadczył w telewizji RAI: mamy dwa ogniska, a współwinny powstaniu jednego z nich jest szpital, który nie przestrzegał ustalonych procedur.

 

- Te dwa precyzyjnie określone ogniska staramy się ugasić drakońskimi działaniami - dodał w wieczornym wywiadzie. Podkreślił, że przewidziane procedury dla szpitali są bardzo dokładne.

 

Premier nie wymienił nazwy placówki, w której miało dość do uchybień.

 

Odwołane poranne loty

 

Jak poinformował we wtorek reporter Polsat News Dawid Styś, odwołane zostały dwa poranne loty na warszawskie lotnisko Chopina: LO 322 (PLL LOT) z Mediolanu oraz AZ 490 (Al Italia) z Rzymu. Samoloty miały lądować odpowiednio o 9:40 oraz 10:50. 

 

Według nieoficjalnych informacji Polsat News, samolot z Mediolanu nie wystartował z powodu problemów technicznych.

 

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy na odwołanie rejsu z Rzymu miał wpływ koronawirus.

 

WIDEO: Dawid Styś o odwołanych lotach

  

ac/luq/msl/ Polsat News, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie