Podejrzany o zabójstwo 78-latka aresztowany. Śledczy tropili go od wielu miesięcy

Polska
Podejrzany o zabójstwo 78-latka aresztowany. Śledczy tropili go od wielu miesięcy
KWP w Krakowie
Zatrzymany od początku był w kręgu zainteresowania śledczych, ale dopiero całość zgromadzonych w toku śledztwa informacji pozwoliła na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa

Do zatrzymania 54-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa doprowadziła wielomiesięczna praca krakowskich śledczych. Analiza całości zgromadzonego materiału dowodowego pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu zarzutu. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany.

Tragiczne w skutkach zdarzenie, którego ofiarą padł 78-letni mężczyzna, miało miejsce pod koniec maja 2019 roku w jednym z mieszkań na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie. Znaleziono tam ciało 78-latka. Starszy mężczyzna zmarł w wyniku rozległych ran, które nieznanym narzędziem zadał mu zabójca. 

 

ZOBACZ: Tortury i morderstwo 7-latki. Nieznajoma kobieta zabrała ją sprzed szkoły

 

Do pracy nad rozwiązaniem sprawy zabójstwa przystąpili policjanci z Wydziału Życia i Zdrowia Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze przeprowadzili m.in. oględziny miejsca zdarzenia, analizę zabezpieczonych śladów, przegląd nagrań z kamer monitoringu. Przesłuchano świadków, wytypowano także sprawców.

 

54-latek od początku w kręgu podejrzanych

 

Rano 20 lutego w jednym z mieszkań w Nowej Hucie policjanci zatrzymali 54-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań, a następnie został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Policjanci opublikowali nagranie z zatrzymania.

 

 

Zatrzymany od początku był w kręgu zainteresowania śledczych, ale dopiero całość zgromadzonych w toku śledztwa informacji pozwoliła na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa, za co może mu grozić kara dożywotniego więzienia.

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 54-latka na 3 miesiące.

bia/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie